Toto je stránka příznivců a členů oddílu orientačního běhu  
TJ Lokomotiva Beroun

Dnes je  

akualizováno: 04-12-2022

Tato stránka po 1. 12. 2022 skončí. Poslední aktualizace je z 4. 12. Poté již bude aktualizována pouze stránka: http://www.lokobos.cz
4. 12. - K nahlédnutí jsou všechny naše OB výsledky v žebříčcích, ve kterých figurujeme:
Žebříček B (po 6. kole - konečný); Oblastní žebříček mládeže (jaro) (po 7. kole - konečný); Oblastní žebříček mládeže (podzim) (po 6. kole - konečný);
 Pražský pohár žactva (po 5. kole - konečný); Ranking; VeteRanking. Veteránský žebříček Pražské a Středočeské oblasti - jaro 2022 - konečný, Veteránský žebříček Pražské a Středočeské oblasti - podzim 2022 - konečný. Středočeský oblastní žebříček družstev mládeže (konečný).
4. 12. - Z Malých Přílep se běžely opět Čertoviny v rámci Pražské zimní ligy. Tomáš zaběhl opět velmi dobrý závod a vešel se do první desítky v elitní kategorii. Slušně i rozbíhající se Pavel v "béčku".
4. 12. - Biatlonová sezóna se rozjela a první závod vyhrál Teo.
Výsledky.
Pohár LBE po jedenácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
23. 11. - Další trénink byl poznamenán množstvím omluv a technickými problémy, když mazací krabička začala řvát a přestala pracovat. Po nastavení nové mazací "hlavy", se všichni borci vydali do tmy a nakonec jediní, kteří absolvovali nejdelší trať byli Žofka a Matěj.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po desáté části (se započtenými oblastními žebříčky).
23. 11. - Stano: Dnes ve třetí etapě v krásném prostředí jedné z nejstarších botanických zahrad konečně první "ale celkově to hodilo jenom 2.místo" Ještě bude jeden závod ale až v Dubaji v pátek 25.11. a potom domů do zimy. Dnes je mírně pod mrakem a je 29°. Dědín
19. 11. - Stano se ozval ze závodů na Mauriciu:
Na prvním mezinárodním závodu na Mauriciusu jsem obsadil 2.místo. Federace OB tu byla založena začátku září 2022.
A
Stano ještě jednou:
Ve druhé etapě, prý v lese, ale byli to otevřené pastviny (něco jako v Maďarsku) opět druhý. V neděli běžíme poslední etapu v přírodním parku. Je tu příjemné počasí 25-26° a nepadá tu sníh jako v Česku či na Slovensku. Dědín
V neděli ještě běží třetí etapu a poté příští týden dvě etapy v Dubaji.

19. 11. - Sváteční čtvrtek je datem významným kdečím, ale kromě jiného se již roky pořádá 17. listopadu Mistrovství světa ve SMIKu. Letos se běželo v Klánovicích na Migrujícím Vídrholci a byla to opět skvělá zábava. Vzhledem k tomu, že i já jsem s poraněnou nohou držel průměrnou rychlost za třetí kontrolou na 4:30 na km, a i po několika "přemýšlecích" zastávkách to po téměř hodině bylo 5:20, je zřejmé že to byl kalup. Navíc při mechanickém ražení a ve frontách člověk také nějaký čas strávil. Doby, kdy jsme závodili, jsou už dávno pryč, a tak teď jezdíme jen naplnit olympijské heslo a vychutnat si podzimní les. Byli jsme tu pouze dva a to oba již po pětadvacáté. Výsledky jsou pro naše opotřebená těla odpovídající :-). Pedro ve čtvrté desítce, Bohouš těsně za polovinou druhé stovky.
Kudy jsem to běžel já (a ostatní).

19. 11. - Ve středu bylo při tréninku přiměřeně hnusně, a tak se kromě fyzické přípravy běžela pouze Osmička.
Výsledky.
Pohár LBE po deváté části (se započtenými oblastními žebříčky)
19. 11. - Uplynulý víkend byla možnost OB vyžití na odnoži Pražských věží. Běžely (šly) se Berounské a Tetínské věže. Pokud vím akci absolvoval Honza s Eliškou a dalšími rodinnými příslušníky.
13. 11. - Osmou částí pokračoval Pohár LBE. Tentokrát poprvé na Dvojce. Běžela se Dlouhá lajna a skutečnou Lajnu si troufli pouze Jeník  s Pavlou.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po osmé části (se započtenými oblastními žebříčky).
8. 11. - První listopadový víkend je tradičním termínem pro MČR v HROBu. Poněvadž o pořádání dlouhých orientačních závodů není velký zájem, stal se pořadatelem opět velký pořadatelský mág Honza Tojnar, jeho klub a přátelé z různých oddílů. Tudíž vůbec nepřekvapilo, že víkend byl po sportovní, kulturní i zážitkové stránce velmi silný.
Centrum závodu bylo v klášteře v Oseku, kde jsme byli i ubytováni v bývalých mnišských celách. My = oddílová výprava, která byla opět jako na MČR v rogainingu v červnu pouze dvojčlenná. Ale stejně jako v červnu jsme vybojovali dvě medaile. Po dvou zlatech v červnu to bylo tentokrát zlato pro Pedra v HH40 (společně s Ondrou Skripnikem) a bronz pro Honzu v HD60 (běžel s Alenkou).
Sobotní etapa měla pro většinu kategorií jasně rozdělenou trať na dva okruhy. My jsme šli první rovinatý a stihli jsme prvních cca 10 km za necelou hodinu. S nástupem do kopců jsme sice dost zvolnili, ale v cíli jsme byli za 3:45 s 27,5 km v nohou. To znamenalo vedení, neboť před námi doběhl pouze jeden borec (běžel sám) a jak se v neděli ráno ukázalo, mohl se nám stát osudným. Honza s Alenkou trať s drobnými chybami absolvovali o hodinu pomaleji a ve své kategorii se zařadili na třetí místo (druzí byly největší ultra OB legendy).
Odpoledne po drobné rehabilitaci (postel) následovala prohlídka kláštera (krása) a večer ještě následoval koncert Petra Linharta v kostele (nádhera).
V neděli startovali dříve Honza s Alenkou, neboť pořadatelé šli proti proudu, a ti co se nevešli do hendikepu běželi na začátku. Vítězové první etapy startovali všichni v 9:30. Tedy všichni... Nám díky doběhnuvšímu jednotlivci zapsali start v 9:50. Když mi tudíž Ondra volal v 9:15, kde jsem, když startujeme v 9:30, byl jsem trochu zaskočen. V 9:19 vybíháme ke startu vzdálenému 1,5 km (samozřejmě do kopce). Těsně před půl dobíháme na start, mažeme, kontrolujeme a vybíháme se sotva třicetisekundovým zpožděním. Horší je, že už teď mám dost... Následuje 28,5 km v kopcích za téměř čtyři a půl hodiny, které mám zčásti zamlžené (nejen kvůli mlze :-)). Ondra však běží bravurně a stejně tak i mapuje, a tudíž nakonec čelo před dotírajícími Sparťany udržíme. Našemu druhému páru se v neděli daří výrazně lépe, a i když je to opět třetí místo, ztráta na čelo je tentokrát necelých šest minut.
8. 11. - Odešel nám "letní" čas a tudíž jsme se ve středu stáhli z lesa do parku na Městskou horu. Na čtyřech krátkých okruzích byla nejrychlejší Katka. Některé kontroly byly tentokrát hodně blízko u sebe, a tak se urodilo i dost chyb vedoucích k diskvalifikaci (téměř polovina běžců).
Výsledky.
Pohár LBE po sedmé části (se započtenými oblastními žebříčky).
8. 11. - Czech O-Tour měl na konci října na programu dva závěrečné (6. a 7.) závody na Kokořínsku. Ve skalách běhali s ostatními téměř šestnácti sty borci i Martiny (v neděli už pouze jedna) a Tomáš.
Sobotní krátká trať na mapě Stará Husí cesta vynesla pouze osmé místo Martiny v D14B. V "áčkových" kategoriích Tomáš ve třetí a Martina ve čtvrté desítce.
V neděli se běžela klasika na mapě Čap a Tomáš vyběhl velmi pěkné 13. místo.

23. 10. - Poslední oblastní žebříček se běžel ze Všenor. Byla to klasika a opravdu to stálo za to. Čekal nás typicky brdský terén, kamenité svahy k Černolicím a Dobřichovicím, část plošší náhorní rovina, střední síť komunikací, množství porostových a terénních detailů, místy (dost často) kamenná pole a pozůstatky po těžební činnosti s množstvím detailů, většinou dobrá průchodnost. V obtížném terénu opět zaběhl skvěle Tomáš. Celkově čtvrtý s minimální ztrátou na čelo, což mu v součtu vyneslo skvělé druhé místo v Podzimním oblastním žebříčku. Výborně zaběhl i David (11. v H14) a v nesoutěžních kategoriích i desátý Jarda na fáborkách a Honza druhý v H45K.
 
V Podzimním oblastním žebříčku ještě šestý Matouš v H10. Ostatní (s výjimkou Matěje a Jáchyma) neodběhli ani čtyři (započítávané) závody a tudíž byly bez šance na slušné umístění.
Z veteránů se pochlapil pouze Stano - 9. v H75.

23. 10. - V sobotu se běžela krátká trať v Novém Kníně. Pátý oblastní žebříček se běžel ve zvlněném terénu s mnoha terénními i porostovými detaily, v západní části prostoru, kde se běželo na úvod a v závěru trati, bylo množství remízků a luk. Středně hustá síť cest, místy zarostlé sezónním podrostem. Mapa Bor příliš neslibovala, ale překvapila. Bylo to pestré a tak se to líbilo.
Výborně zaběhl Tomáš, který potvrdil skvělou podzimní formu (7. v H16). Do desítky se vešel i Stano a na fáborcích i Ondra. Ostatní se tradičně lehce chybovali a tudíž za nejlepšími trochu zaostávali.

23. 10. - Poslední říjnový venkovní trénink se běžel pod Teplou strání. V hodně zarostlé lese se nikdo neztratil, což bylo samo o sobě velkým vítězstvím. Díky Pavlovi za sběr kontrol.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po šesté části (se započtenými oblastními žebříčky).
16. 10. Oblastní žebříček pokračoval čtvrtým kolem. První klasickou trať pořádali Kameničtí u obce Pohoří.  Závodní prostor byl situován do hornopožárského polesí v nadmořské výšce 350 - 510 m n. m. Les je zde tvořen smrkovo-bukovo-modřínovou dřevinou. Severní a centrální část závodního prostoru je rovinatá až mírně zvlněná, porostově velmi pestrá, na mnoha místech plochy hustého lesa s různě sníženou průchodností. Jižní, západní a východní část prostoru je tvořena svahy (místy prudkými) s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek včetně několika starých žulových lomů. Lokální pozůstatky zlatokopecké činnosti. Středně hustá síť komunikací. Intenzivní odtěžování kůrovcové kalamity (mnoho nových velkých pasek).
Mapa s měřítkem 1 : 15 000 pro mladší (16 - 35) a "desítka" pro ostatní. V silně obsazených soutěžních kategoriích se do první desítky prosadil pouze Tomáš v H16. Do druhé ještě doběhli: Helenka (15. v D10), Katka (15. v D16), Irena (18. v D35L), Matouš (19. v H10) a Jeník (15. v H12).
Po čtvrtém kole jsou v oblatním žebříčku nejvýše (jsou započteny dva závody ze čtyř) - Tomáš (druhý v H16) a Matouš (9. v H10).
16. 10. - Oba víkendové dny se běžel tradiční Vodňanský kapr. Centrum bylo letos mezi Drahonicemi, Pivkovicemi a Netonicemi. Běželo se pod Knížecím kamenem na mapě Knížecí kámen.
V sobotu skvěle zaběhly Elišky v D12, když obsadily druhé a čtvrté místo. Ze soutěžních kategorií ještě výborně veteráni - Stano třetí, Bohouš devátý.
V neděli zaběhla výtečně EliškaR, která druhou etapu vyhrála a o kapra přišla až ve finiši, když jí na vítězství scházely čtyři sekundy. Druhá Eliška chybovala, ale i tak to stačilo na třetí místo v etapě i (dělené) celkové. Stano čtvrtý v druhé etapě udržel bronz celkově. Do desítky se vešel opět i Bohouš a tentokrát i Maruška v D14.
16. 10. - Stadion Nový Bor pořádal v sobotu ve Sloupu oblastní žebříček Ještědské oblasti. Běželo se na mapě Skalní hrad. Pro většinu kategorií s měřítkem 1 : 7 500. Z našich borců se do cíle dostali Honza a Jeník (8. v H12).
16. 10. - Další středeční trénink se běžel u Libečova. Příjemný terén hezké počasí a poměrně krátké tratě. Všechny tři kategorie měly tentokrát suverénní vítěze.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po páté části (se započtenými oblastními žebříčky).
6. 10. - Včerejší trénink se běžel po čase opět pod Jezevčí skálou. Díky technickým potížím se stavitel "trochu" opozdil, a tak jsme se do lesa vydali s více než hodinovým zpožděním. Část borců nakonec chvátala domů a ani si nevyčetla čip. Díky Pavlovi (roznos kontrol) a Irence (sběr kontrol). Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po čtvrté části (se započtenými oblastními žebříčky).
6. 10. - V neděli následovalo třetí kolo oblastního žebříčku. Pořádali Hostivičtí u Svárova. Mapa - Štola svatého Vojtěcha měla pro mladé měřítko 1 : 10 000, pro veterány 1 : 7 500, neboť terén byl dost členitý. Stejně jako v sobotu se běžela krátká trať. Terén byl kopcovitý se smíšeným lesem a kamenitou podložkou. Významná část závodního terénu byla v oblasti, kde se v 19. století těžila železná ruda. Zajímavostí tedy nebyla jen vlastní štola sv. Vojtěcha, ale také pozůstatky po důlní činnosti jako jsou hluboké odtokové rýhy (a těch bylo opravdu dost), jámy a malé lomy s hodně příkrými srázy. V lese také byly skalky a kamenná úbočí, odkud byl někde krásný výhled do údolí Kačáku (pro ty, co se stačili kochat).
Mezi nejlepších deset se tentokrát dostal pouze Stano (H75). Velmi slušný výkon stačil Tomášovi tentokrát pouze do poloviny druhé desítky.
6. 10. - V sobotu pokračoval oblastní žebříček druhým kolem v Praze v lese mezi Cholupicemi, Komořany a Točnou. Běželo se na mapě U letadýlek (nakopni vrtuli). Podle rozpisu to byl: Jehličnatý a smíšený průběžný les, svah s erozními rýhami a skalkami, vrcholová partie s porostovými detaily, středně hustá síť cest, nadmořská výška 250 – 310. Ve skutečnosti byl místy opravdu hodně neprůběžný. Centrum na dětském hřišti bylo malé, ale pěkné (ale díky za to, že pršet začalo lehce, až když jsme se vrátili z lesa).
Do elitní desítky se v soutěžních kategoriích probojovali pouze (nejstarší) Stano (7. v H75) a (nejmladší) Matouš (9. v H10).
29. 9. - Poslední trénink v září byl zároveň prvním oblastním žebříčkem. Pořádala Tretra Praha z Hradešína na mapě Hradešínský les 2k22. Terén byl lehce zvlněný, středně hustá síť komunikací, smíšený a jehličnatý les, v údolích, ale i na hřbetech menší kamenité pasáže. V severní části (méně zelené) to bylo velmi pěkné proběhnutí, zatímco v jižní to byla trochu "houbařina". Ovšem kromě hnusného počasí, to byla hezká "krátká".
Výborně zaběhl opět Tomáš, jehož podzimní forma je vynikající - třetí místo v H16 (druhý Středočech).
V soutěžních kategoriích se už nikdo další do první desítky nevešel. V D10F vyběhla Helenka cenné osmé místo a Daník se v H10F do desítky nevešel jen velmi těsně. Mezi Středočechy ještě sedmý David v H14 (celkově patnáctý) a šestý Matouš v H10 (celkově sedmnáctý). Ale i ostatní zaběhli pěkně a vesměs se odlepili ode dna.
Pohár LBE po třetí části (se započteným oblastním žebříčkem).
29. 9. - Třetí trénink se běžel na sparťanské mapě z Vráže. Po spoustě omluv od marodů se na třech tratích utkalo běžců jen nemnoho. V mokrém lese si na nejdelší trati vedla nejlépe Katka, na střední Žofka a na krátké Matouš. Výsledky; mezičasy.
18. 9. - První zářijovou středu pořádal Honza úvodní podzimní trénink. Přesto, že se běželo kolem rozhledny na Dědu o neúplnou mapu velký zájem nebyl. Celkově byl jasně nejrychlejší David.
Druhý trénink se běžel v Praze. Tradiční nezájem byl o štafety a tak všichni startovali mezi jednotlivci
a tudíž k porovnání s nejlepšími nedošlo. Alespoň na nás zbylo spousta míst na !bedně".
Pohár LBE po druhé (podzimní) části,
11. 9. - Závěrečná dvojice  závodů "béčkového" žebříčku se běžela v Přehořově u Žihle. Běželo se u nejmladšího českého (Odlezelského) jezera, které vzniklo v roce 1872, kdy se část úbočí Potvorovského kopce dala do pohybu a zahradila tok Mladotického potoka.
Terén tvořil svah k Mladotickému potoku s převýšením zhruba 150 m a dvěma bočními údolími. Z toho jedno bylo zařízlejší a s místy břidlicovými skalkami a sutí pod nimi, v části i mírný protisvah na západ. Zmíněný sesuv i těžební činnost v době před sesuvem dodává prostoru ojedinělé terénní i skalní detaily. Ve zbytku prostoru byl terén typicky severoplzeňský - rychlý, místy s rýhami. Podložku byla klasifikována jako rychlá, v převážně borovém lese bylo místy borůvčí. Část prostoru zaujímaly své místo louky a pastviny.
Sobotní krátká trať nadchla především dvěma prvky - krásný terén a velmi čitelná mapa (pro veterány
1 : 7 500). Krátkou trať nás absolvovalo jedenáct a skvěle zaběhl Tomáš, který v kategorii H16B bral bronz. V desítce ještě Pedro v H55B. Ostatní vyrobili větší množství chyb, ale i oni si terén užili.
I v neděli se ve stejném terénu stavba tratí vesměs velmi povedla. Dnes nás srážely ovšem větší chyby (Tomáš jen jednu) a slabší fyzická kondice. Dařilo se opět Tomášovi, ale tentokrát to stačilo "jen" na dvanácté místo. Pedro mezi veterány na konci první desítky.
Žebříček B skončil a v celkovém hodnocení se Tomášovi, kterému první dva závody nevyšly a druhé dva neabsolvoval, licenci A vyběhnout nepodařilo - obsadil celkové 17. místo, když "áčko" bralo pouze prvních osm. Pedro v H55B šestý.

3. 9. - Závěrečný srpnový víkend patřil West cupu. Centrum bylo ve Ski areálu Velflink v Perninku. Všechny tři etapy se běžely na stejné mapě a tak se stávalo, že se kontroly opakovaly. Terén byl horský, zvlněný až kopcovitý, s méně hustou sítí cest a rozmanitou podložkou, místy bažinatý terén. Vzhledem k tomu, že všichni naši vynechali druhou etapu, nebyl z nich nikdo v celkových výsledcích hodnocen.
3. 9. - Tradiční Pěkné prázdniny v Českém ráji v režii Trutnova opět po osmi letech na Branžeži. Běhalo se ve skalnatém, členitém, mírně kopcovitém, místy rovinatém a otevřeném, mapově i fyzicky velmi náročném terénu s několika skalními městy. Naši borci (Tomáš - H16 a Stano - H75) obsadili ve velmi silné konkurenci místa ve druhé desítce.
15. 8. - Na začátku srpna pořádala Pragofka pětietapový závod Tis 2022. Ve (většinou) známém terénu - smíšený mírně kopcovitý les s velkým množstvím situačních detailů - balvany, srázy,
porostové detaily, dobrá průběžnost, středně hustá síť komunikací - postavili dvě krátké, dvě klasické a závěrečnou (handicapovou) zkrácenou etapu.
Stano absolvoval pouze liché etapy, a tak jsme nikoho v celkové pořadí nezapsali.
25. 7. - Letní závody pokračovaly výborně obsazeným H. S. H. Vysočna cupem (Botas). Centrum bylo v Křižánkách. Běželo se v převážně jehličnatém lese s hustou sítí cest, průseků a vodotečí a těžkou běžeckou podložkou. Místy byly i oblasti s kamenitými detaily. Stano strávil v lese celkem více než šest a půl hodiny a dřina se vyplatila - bronz v kategorii H75B. Dařilo se i Martině - šestá v D45B. Děvčata lovila až ve druhé desítce.
23. 7. - O minulém víkendu se běžel Czech O tour v Jizerkách. Tratě byly postaveny v náročném jizerskohorském terénu s řadou skal, kamenů a kupek. Tři etapy absolvovaly holky ze Slovenska (Martiny + Katka) a Tomáš. Ve velmi silné konkurenci si první desítku vybojovalo Tomáš ve druhé a třetí etapě.
14. 7. - U Skřípova, jižně od Hradce nad Moravicí, bylo letošní centrum Velké ceny Slezska (Grand prix Silesia). Běžely se čtyři etapy na mapě Bleška v převážně rovinatém terénu se spoustou porostových tvarů (náletový́ porost), s pravidelnoú sítí cest a množstvím melioračních rýh. Závodníků byly tentokrát necelé dvě stovky a tak to i tentokrát zacinkalo, když si Katka (D12) vyběhla stříbro.
8. 7. - Na Pískovce 2022 rovnou od pondělí navazovaly třídenní O-Požáry. Centrum bylo na louce u Kamenného Přívozu. Závodní prostor byl situován do hornopožárského polesí. Severní a centrální část závodního prostoru byla rovinatá až mírně zvlněná, porostově velmi pestrá, na mnoha místech plochy hustého lesa s různě sníženou průchodností. Jižní, západní a východní část prostoru je tvořena svahy (místy prudkými) s množstvím žulových kamenů, balvanů a menších skalek včetně několika starých žulových lomů. Lokální pozůstatky zlatokopecké činnosti.
Přesto, že se dalo pořadatelům leccos vytknout, to nejhlavnější - terén, mapy i tratě byly výborné.
Tentokrát to (i díky velmi malé účasti běžců ve většině kategorií) dokonce i několikrát zacinkalo. Zlato na nás sice žádné nezbylo, ale dvě stříbra pro Matěje (H14) a Pedra (H55) a dva bronzy pro Katku (D12) a Matouše (H10).

8. 7. - Prázdniny začaly na pískovcích. Sandstones | Pískovce 2022 se běžely z Oken u Doks. Běželo se ve skalnatém, velmi členitém terénu s mnoha terénními detaily a pískovcovými skálami.
Do první desítky se proběhli Justína (6. v H14A), Tomáš (7. v H16A) a Stano (5. v H75)
28. 6. - V tradičním termínu se běželo i MČR v rogainingu. Letos byla centrem Hnátnice v podhůří Orlických hor. Letos byl ve znamení návratu ke kořenům - velmi skromné shromaždiště, zelenobílá mapa (SHOCart). Terén popsali pořadatelé z Orienteering Adventure: "Zvlněný terén protnutý údolím Orlice. Občas dovedou kopečky překvapit svojí strmostí. Okolo řeky se i skalka najde. Civilizace je vidět skoro na každém kroku, nicméně někdy je tato reprezentována rozsáhlými poli nebo pastvinami. V lesích je hustá síť cest, které nejsou vždy všechny v mapě. V údolích prakticky vždy najdete silnice. Nadmořská výška cca 300 – 720 m n. m."
Něco přes 130 běžců se utkalo v souboji o mistrovské tituly a vítězství ve dvanácti a šestihodinovém rogainingu. Zastoupení našeho oddílu je bohužel již několik let minimální a i letos se z Berouna vydali pouze dva běžci. Honza na poslední chvíli řešil lapálie s Janiným kolenem (s Janou to měla být generálka na srpnové mistrovství světa, kde byly ambice na velmi slušné umístění), a tak svého spoluběžce (Karla) nakonec ulovil až těsně před závodem. A ač se Karel snažil, seč mu síly stačily, Janu zcela nahradit nedokázal. Druhý ze superveteránského páru - Pedro - našel již v lednu výrazně mladšího (a také výrazně výkonnějšího) parťáka. Celý závod se nesl ve sběru spousty úžasných zážitků (a tak možná začátkem července vznikne povídání o tom, jak...), které vyvrcholily nasbíráním největšího množství bodů ze všech a tudíž i vítězství v kategoriích MV, ale především i v hlavní kategorii MO.
28. 6. - Na východě se běžela Veteraniáda. Opakoval se systém, v němž se během prodlouženého víkendu odběhly všechny tři hlavni závody.
Sprint se běžel v Litovli. Závod rozběhla skvěle Martina (ještě po třetí kontrola na medaili), ale po několika drobných chybách se propadla na konečné deváté místo s odstupem dvě a půl minuty na vítězku. Stano po operaci opět běhá, ale za nejlepšími od začátku zaostával. I tak to nakonec stačilo na závěr první desítky.
Na sobotní klasickou trať si nikdo netroufnul a tak jediný náš zástupce - Stano - běžel až nedělní krátkou trať. Několik větších chyb (hlavně kontroly 7 a 8) Stana poslalo až na 13. místo.
28. 6. - Poslední jarní trénink, započítaný do Poháru LBE se běžel na mapě Schrboroh. Michal postavil poměrně náročné tratě, které si všichni zúčastnění užili.
 

Schrboroh

Kategorie D:
1. Tomáš 51:22
2. Bára 60:38
3. Jáchym 91:14
4. Matěj 93:29
5. Luděk 93:41
6. Irena 94:35
  Jeník DISK
Kategorie: K
1. MatoušB 41:25
2. PavelB 41:34
3. Vendulka 49:20
4. Žofka 51:47
5. Jarda 52:12
6. Zdenička 56:10
7. Ema 57:44
8. Anežka 57:53
  Johanka + Daník DISK

Pohár LBE po dvacáté čtvrté (poslední) části (se započtenými oblastními žebříčky).
19. 6. Středeční trénink pořádal Michal ve spolupráci s Luďkem na Dědu.
 

Z palpostu

Kategorie D:
1. Zdenička 61:17
2. Jeník 76:25
3. Matěj 85:04
4. Luděk (sbíral kontroly) 91:10
5. Jáchym 99:17
Kategorie: K
1. Žofka 38:43
2. Pavla + Jarda 39:56
3. Helenka 41:45
4. DavidT + Daník 55:53

Pohár LBE po dvacáté třetí části (se započtenými oblastními žebříčky) Ještě dojde k úpravě tabulky započtením "desitek" a "fáborků" z oblastních žebříčků.
Středočeský oblastní žebříček mládeže - jaro byl upraven (započteny pouze 4 závody) a tak nám David klesnul na (stále skvělé) čtvrté místo.
13. 6. - Skončil Středočeský oblastní žebříček mládeže - jaro. Díky vítězství v posledním kole se na skvělé druhé místo (a získal licenci B) zařadil David. V zhledem k tomu, že ostatní absolvovali minimum ze započítávaných pěti závodů (ty odběhl již pouze Jáchym), nenahlédli ani do první desítky (tedy Katka z jedenáctého místa v D16 trochu nahlédla) a licence B pro ně byla vesměs dost vzdálená. Blízko k ní měl pouze Jeník, kterému stačilo odběhnout jeden závod navíc...
13. 6. - Posledním (sedmým) kolem pokračoval jarní oblastní žebříček mládeže středočeské oblasti, který byl zároveň oblastním přeborem na klasické trati. Pořádali stavaři u hvězdárny v Ondřejově. Terén (Zvlněný, v západní a severovýchodní části více, s pár kameny, kupkami, rýhami, místy s podrostem. Středně členitý porostově, vyšší hustota cest.) si užívalo na osm stovek běžců toužících titulech. A letos to po nějaké době opět klaplo, když David vybojoval zlato v kategorii H14!
Jinak se do desítky protlačili pouze borci v nesoutěžních kategoriích (Ondra, Honza) a také navrátivší se Stano (5. v H75).

8. 6. -  Dneska se běžela 5. část ŽPPŽ (a poněvadž nebyl zájem o následné sobotní štafety, také poslední) v oboře Hvězda. V hodně zeleném lese byly postaveny hezké tratě, které prověřily orientační (a ne houbařské) dovednosti dětí. Dařilo se opět hlavně na fáborkách - Daník sedmý, Jarda desátý. Ostatní si v lese celkem pobyli a kromě Davida (opět nejrychlejší Středočech v H14) a Jeníka (šestý Středočech v H12) přesáhli všichni dvojnásobky časů vítězů svých kategorií. Je třeba ještě hodně zapracovat...
Pohár LBE po dvacáté druhé části (se započtenými oblastními žebříčky)
7. 6. -  I po pětadvaceti letech od založení závodu pokračoval v neděli další ročník Hřebenáče, koloběhu z Jinců do Všenor. První svou porci 35 kilometrů zvládl a doběhl do cíle Petr Kuželka (sóloběžec). Nejrychlejší koloběžci byli Filip a Honza Bečvářovi a hlavní kategorii (mixy) vyhráli letos opět po letech Alenka s Honzou Markovi. A poněvadž je Hřebenáč koloběh, měli jsme letos na trati i rychlou "koloběžku" Hanku Kunzfeldovou.
2. 6. Čtvrtým kolem pokračoval Žaket Pražský pohár žactva. Běželo se v Troji na mapě Císařský ostrov se sprintovým měřítkem 1 : 4 000. Centrum tradiční, zmatky s cestou na start netradiční (modrobílé fáborky do tří směrů). Plochý terén nahrával rychlým běžcům. Zajímavostí bylo i to, že někteří závodníci byli tak rychlí, že dosáhli na postupu 65-76 záporné časy. Výborné třetí místo vyběhl na fáborcích Daník a skvěle zaběhla Eva v D10 (sedmá). Do desítky s vešel ještě David (nejrychlejší ze Středočechů).
Pohár LBE po dvacáté první části (se započtenými oblastními žebříčky).
31. 5. V neděli pokračoval předposledním kolem Oblastního žebříčku. Po týdnu jsme se vrátili nedaleko Chyňavy. Tentokrát pořádala Sparta na mapě Muňava (nebo jejím výřezu - Schrboroch). Terén s malým převýšením, ale obtížně průběžnou podložkou prověřil nejen fyzické schopnosti. Tradiční centrumv objektu bývalých kasáren, vygenerovalo dlouhý "pochod" na start a z cíle. Ti co běželi v druhé polovině startovní listiny si užili i májový deštík a všichni se probíjeli dostatkem ostružin. Dařilo se nám opět pouze na fáborkách (třetí Matouš, šestý Ondra) a "krátkých" tratích (druhý Honza, desátá Bára). V soutěžních tratích mezi mládeží David (14. v H14) čtvrtý Středočech a mezi vetoši vrátivší se Stano (5. v H75).
26. 5. 3. závod Pražského poháru žactva se běžel v Hloubětíně na mapě Lehovec s měřítkem
1 : 7 500, takže cesta ubíhala celkem svižně (tedy pokud jste nevyráběli chybičky). Dvacátou část Poháru LBE (a tudíž další trénink) tentokrát poctilo svým běžeckým a orientačním uměním i 10 našich žáků, dva dorostenci a čtyři dospělí. Zajímavý terén, kde se střídal členitý les s přeběhy v zástavbě rozhodně neurazil. Největší úspěchy dosáhli ti nejmladší na fáborkách, když Anežka vyhrála, Daník byl druhý a Ondra bral třetí místo. Bez fáborků nejlépe Jeník (12. v H12) - šestý mezi Středočechy. Velmi hezky zaběhnul i MatějF (7. v T2).
Pohár LBE po dvacáté části (se započtenými oblastními žebříčky).
22. 5. - Nedělní krátké trať vytěžila z terénu všechno co šlo. Tratě byly vedeny velmi citlivě, vzhledem k "zelenosti" mapy, ale byly poměrně náročné. Opět se dost chybovalo, ale kratší časy generovaly i kratší odstupy. Tentokrát nás posílila slánské divize. Po rozpačitém úvodu se pěkně rozběhl Tomáš (H16) (svoji ztrátu nasbíral na třech chybách) , ale do desítky se vešli pouze Pedro (7. v H55B) a Stano (8. v H75B).
22. 5. - V nedělní klasice na "Áčkách" se děly věci. Všechny časy z Ligy 100 (Matěj skoro tři hodiny!), ale všichni včas v cíli a všichni mládežníci na velkou bednu -  Luděk (1. v H18C), Matouš (4. v H10C), Matěj (4. v H14C) a Jáchym (6. v H12C).
22. 5. - Hlavními událostmi sezóny pro naše nejlepší borce jsou (zatím) závody Žebříčku B. V sobotu začal Žebříček B za "humny", když kladenští pořádali na mapě Žlábek. Centrum, které bylo řešeno na poslední chvíli bylo dost "divoké", ale o-běžce to asi nijak nezaskočilo. Běžela se klasika a náš výběr dost ztrácel, neboť jsme jako vždy běželi velmi hezky, ale moc pomalu. Terén byl podle očekávání dost zelený, ale dost pestrý a v hustém a kamení se dalo dělat dost chyb. Ztráty na vítěze byly vesměs dost přes dvacet minut. Do desítky se vešel pouze Pedro na pátém místě (H55B).
22. 5. - Nedaleko Oldřichova pokračoval i za naší účasti Žebříček A, který byl zároveň i závodem Českého poháru a také World Ranking Event. V sobotu se běžela krátká trať. Vzhledem k tomu, že naši běžci zatím (?) výkony potřebné ke kvalifikaci na tyto závody nemají, běžely nesoutěžní kategorie. A byla to lesní disk.(otéka). Do cíle se včas dostali pouze pátý Jáchym (H12C) a šestý Matouš (H10C).
19. 5. - 2. závod Pražského poháru žactva byl opět zároveň tréninkem a devatenáctou částí Poháru LBE. Běželo se ve Kbelích a horší dostupnost se podepsala i na nižší účasti. Ovšem všichni čtyři žáci i jediná dorostenka podali výrazně lepší výkony, než ty které zaběhli naši minulý týden. Prales byl celkem kulturní plocha, kde k dobrému výsledku byly třeba více rychlé nohy než bystrá hlava. Ale zadarmo to zase úplně nebylo - výborný trénink pro mladé. Nakonec to i cinklo, když Daník se sám na fáborkách promapoval až k bronzu. Do desítky se vešel i sedmý Matouš v kategorii H10.
Pohár LBE po devatenácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
19. 5. - O víkendu proběhlo MČR ve sprintu a MČR sprintových štafet. Běželo se sice v Praze (ve Stodůlkách), ale naše výkonnost nás na hlavní závody nepustila. Několik našich borců se alespoň zúčastnilo přidaných veřejných závodů. V sobotu nejvýše Honza (10. v H35), v neděli hned dvě místa v elitní desítce - Kamil (8. v H35) a Šimon (9. v H16).
12. 5. - 1. závod Pražského poháru žactva byl zároveň tréninkem a osmnáctou částí Poháru LBE. Na sídlišti a v přilehlých parcích, na mapě Papouškův revír, se běžel pěkný (delší) městský sprint.
Mezi žáky nejvýše David (10. v H14) - nejlepší ze Středočechů. V tréninkových tratích jasně nejlepší Tomáš (16. místo ze 150 běžců).
Výsledky a mezičasy.
Pohár LBE po osmnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
4. 5. - Poslední samostatný oddílový trénink se běžel dneska od rozhledny na Lhotce. Na krátké trati se všichni vrátili poměrně rychle (nejrychleji Patrik), na dlouhé mnozí dost chybovali. Jasně nejlepší čas opět pro Davida.
Díky Ireně za roznos a Tomášovi za sbírání kontrol.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po sedmnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
3. 5. - O víkendu se běžely 4. a 5. kolo oblastního žebříčku. V okolí Lužné u Rakovníka se našly pro oba dny velmi hezké terény (ten sobotní pro krátkou trať byl exkluzivní).
V sobotu se  na krátké trati (bylo zároveň přeborem oblasti na KT) dařilo klukům na fáborkách (Matouš třetí, Ondra
šestý). Jeník a Tomáš v druhé desítce (oba ale v první desítce v oblastním žebříčku) a mezi dospělými nejlépe Honza v H35.
V neděli se na "klasiku" vydalo 30 "lokomotiv" a většinou si tratě pěkně užívali. Místa v první desítce ale opět pouze na fáborkách (Anežka, Ondra a Matouš) a v "káčkách" (Bára, KubaŠ a Honza). My ostatní jsme běželi dobře a hlavně dlouho.
29. 4. - Poslední dubnový trénink se běžel v severní (neoběhané) části Dědské mapy. Nesedící porosty vyvolaly u těch nejlepších trochu vášní, ale všechny nakonec opět přemohl "vetoš" - tentokrát Kamil.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po šestnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
29. 4. - Povelikonoční trénink u Libečova (opět díky Kavkám) jasně pro Honzu, který pokořil všechny naděje. Velmi hezký terén, dost zima a i nějaká padající voda...
Výsledky, mezičasy.
17. 4. - Tradiční Pražské Velikonoce absolvovalo (alespoň část) pět našich běžců. Do "cíle" dorazil pouze Pavel (H45A) a skvělý výsledek vyběhl Tomáš - bronz v H16.
17. 4. - Středeční trénink - okruhy Kolem rozhledny opět pro Davida.
 

Kolem rozhledny
Kategorie: D
1. David 43:24
2. ŠimonB  57:59
3. Katka 65:43
4. Jeník 71:50
5. Žofka 72:09
6. MatějK 82:30

Kategorie: K

1. Vítek 35:27
2. Jarda + Pavla 36:00
3. Patrik 36:57
4. Vendulka  47:11
5. Daník 47:57
6. Anetka 49:59
7. Helenka 57:28
8. Johanka 71:06
9. Rózka 71:10
  Ema Disk.
  Eva Disk.
  Ondra DNS

Pohár LBE po čtrnácté části (se započtenými oblastními žebříčky).

17. 4. - Po MČR v NOBu pokračoval ŽA krátkou tratí, kterou od nás ale nikdo neběžel, neboť my jsme si počkali na odpolední 3. kolo Oblastního žebříčku. Terén byl podobný tomu nočnímu (běželo se v severnější části prostoru) a i tratě se opět dost líbily. Do první desítky se nám tentokrát opět vecpal Matouš (8. na fáborkách). V soutěžních kategoriích se do druhé desítky vešel David (H14 - mezi Středočechy ale na třetím (!) místě) a mezi dospělými Michal (H35).
17. 4. - Po pár letech, kdy jsem se žádného "nočáku" nezúčastnil, jsem se rozhodl to opět zkusit. Poněvadž se MČR a Veteraniáda pořádaly v kousek od nás, tak jsem se rozhodl zvednout se z gauče, nabít lampičku a vyrazit. Centrum závodu v sále hasičárny ve Struhařově bylo pro doznívající Covidovou epidemii naprosto "ideální". Téměř 500 lidí na ploše asi 120 metrů čtverečných ale vytvářelo dostatečné teplo, kterého se venku příliš nedostávalo. Závod samotný proběhl ve velmi hezkém, pestrém terénu (čistý les střídaly hustníky, klacky pod nohami v relativně rovném lese, šutry v solidních krpálech, suchá pevná podložka s bahnem po kolena) s poměrně (až na pár sporných místeček) přesnou mapou a dost obtížnými tratěmi.  Mně tradičně trvalo nějakou dobu, než jsem se dostal z "Jiříkova vidění" do reality (zabloudil jsem už cestou na start, nestačil jsem se v koridorech připravit, a tak hned na jednotku - byla kousek za startem a celá po cestě - vyrážím lehce bokem a musím korigovat, dvojka už slušná, ale dohledávka trojky opět trochu mimo), ale potom už následovaly jen další (sociální) jistoty a po necelé hodině jsem se probojoval do cíle. Poněvadž i další borci chybovali, stačilo to na bronz.
17. 4. - V Novém Boru si zaběhli Honzové s Ondrou městský sprint. Ondra překvapil výborným výkonem a prvním místem na fáborkách. Větší z Honzů těsně za desítkou v H40.
7. 4. - Díky Sparťanům (Kavkovi) jsme se mohli při tréninku podívat do jiného lesa. Nečekaně náročný profil i běžecká podložka dala běžcům dost zabrat. Na kratší trati vyhrála Žofka, na delší těsně David před Tomášem. Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po třinácté části (se započtenými oblastními žebříčky).
2. 4. - Oblastní mistrovství ve sprintu (druhý závod středočeského žebříčku) bylo zároveň prvním nominačním závodem na Olympiádu dětí a mládeže. Překvapivě pěkně postavený městský sprint v sobě skrýval množství voleb postupů a ačkoliv to nebylo tak technické jako minulý týden v Terezíně, schopnosti mapovat za svižného běhu to rozhodně prověřilo. Z naší dvojice, běžící hlavní pánskou kategorii, sice pomalejší, ale úspěšnější (se všemi terčíky) Pedro (v páté desítce).
28. 3. - Na druhý závod středočeského žebříčku se (bohužel) nepřihlásil z mládeže nikdo (a tudíž propásli možnost nominace na MČR ve sprintu). Nezapomeňte se hlásit na třetí díl. Den po MČR v NOB se běží ve Struhařově na mapě Rybníky další krátká trať, která bude zároveň nominací mládeže na olympiádu.
28. 3. - V neděli nám začal oblastní žebříček prvním kolem. Běžela se krátká trať na mapě Milý Bor. Slibovaný krásně průběžný les se místy moc nekonal, ale jinak vše OK. Umístění centra s blízkým parkovištěm, startem i cílem potěšilo a v i v lese to bylo hezké. Terén byl pestrý (od rovin až po prudké svahy), mapa celkem (s drobnými výhradami v severním svahu) seděla, počasí bylo krásné, koláče chutné... Co víc si od závodu přát. No možná ještě nějaké to hezké umístění. Do desítky se vešel pouze Matouš na fáborkách. V soutěžních kategoriích nejlépe David v druhé desítce (pátý mezi Středočechy).
28. 3. - Jarní OB sezóna se rozjela v Terezíně. V rámci Czech O-Tour 2022 se běžely dva sprinty a opravdu nezklamaly. Technicky náročný pohyb v podzemí, po zemi i v nadzemí prověřil schopnost rychlého rozhodování a především dobrý zrak. Terén rozhodně potěšil a i naše výsledky byly vesměs dle očekávání. Výtečně zaběhl KubaŠ v kategorii H21B, dvakrát na bednu. Ostatní tři borci se jednou dostali do cíle bez ztráty kytičky a jednou diskotéta.
24. 3. - Jedenáctý, první jarní trénink od "Horního" dubu opět jasně pro Davida. Kratší trať vyhrál Jáchym. Výsledky, mezičasy.
Vím , že se nemají měnit podmínky soutěže v jejím průběhu, ale... Do pořadí "Poháru" se z důvodu motivačních budou započítávat i vaše (dětské) výsledky ze závodů oblastního žebříčku + bonusové body za zakreslenou mapu.
Pohár LBE po dvanácté části.
22. 3. - Sezóna se rozbíhá a tak nezapomeňte na včasné přihlašování sebe a svých blízkých na závody na (v) ORISu.
22. 3. - V období, mezi koncem Pražské zimní ligy a začátkem oblastních žebříčků probíhá několik tradičních závodů - trutnovské Jarní skály, hradecký Jarní pohár a především Brutus Extreme Orienteering, pořádaný sdružením GEMMA. Po covidovém přesunu do podzimu se letos "Brutus" vrátil do jarního termínu. Na dvoudenní pobíhání v kopcích okolo Vltavy (centrum bylo v penzionu Kaskáda v Solenicíc) na mapě použité při deštivém MČR v rogainingu v roce2020 se letos přihlásily dvě kompletní dvojice (Uhlíci a MGM).  Smíšené družstvo sestavili Patrik s Ladou a čistě mužské Pedro s Pavlem. Princip závodu je popsán na jeho stránkách.
Sobotní šestihodinovku naše (pánská) dvojice rozbíhá s taktikou "Chyťte Sádla.." Taktika skvělá, ale jako vždy jsme ji po čase (cca 2:15)
museli změnit, neboť nám došlo. Vzhledem k tomu, že jsme ale ani sami nevyrobili více než deset minut chyb (nejhorší byl zkrat těsně před cílem), tak dorážíme do cíle totálně zrušení minutu před limitem na velmi slušném třetím místě s velmi milosrdnou ztrátou na první dva páry.
Poněvadž ale noc neproběhla právě ideálně, byly naše vyhlídky hodně omezené. Ráno se rozhodujeme, zda se podíváme do nových končin, či zda budeme závodit. Závodnická srdce nakonec vítězí a my se rozhodneme zopakovat sobotní taktiku. Tentokrát nevydržíme v háku ani čtyřicet minut, ale občas se potkáváme s našimi pronásledovateli (čtvrtí a pátí v sobotu), kteří jsou ale přece jen o něco svižnější. Poněvadž dost kopírujeme sobotní trasu (hodně zkrácená verze), opět neděláme výraznější chyby a na jedenadvacítce (poslední sobotní kontrola) jsme o dvacet minut dříve, než v sobotu, a tak se domluvíme, že ještě slupneme kontrolu 24. Tentokrát stíháme vše v pohodě a i když nás v neděli pobil kdekdo, nakonec to na uhájení třetího místa těsně stačí. Odstup obou dvou týmů před námi byl ale tentokrát propastný. I Patrik s Ladou byli po sobotě v naději (pátí se ztrátou osmi bodů na bronz), ale v neděli zvolili kochací trasu, a tak si to sice užili, ale bodů bylo málo. I tak z toho nakonec bylo skvělé sedmé místo.
Sobotní postupy; nedělní postupy.
16. 3. - První jarní Dědský trénink byl na rozběhání s jednoduchými kontrolami. Dvojka (velká jáma v lehce hustším) ale mnoho borců dost potrápila. Mládež tentokrát pokořil veterán.
Výsledky, mezičasy.
Pohár LBE po jedenácté části.
12. 3. - První jarní "venkovní" závod na Městské hoře jasně pro Davida. Problémy s hledáním (Ondra) a ražením (Jáchym) byly i tentokrát "odměněny" penalizací a ne "diskotékou".
 

Městská hora - První jarní
Kategorie: A
1. David 13:35
2. Matouš  17:19
3. Jeník 20:25
4. Zdenička 21:07
5. Patrik 21:09
6. Vítek 21:37
7. Vendulka 22:05
8. Žofka 23:01
9. Jarda 23:50
10. Pavla  23:51
11. MatějK 24:11
12. Helenka 24:31
13. Ema 34:36
14. Eva 34:41
15. Jáchym 45:16
16. Daník 46:29
17. Rózka 46:34
18. Ondra 60:55

Pohár LBE po desáté části.
8. 3. -  Zimní sezóna pomalu končí a na řadě byla další "srdcovka" - Skrýše. Pořádal tradičně Olles, ale letos stavěl Aleš Richtr. Závod opět nezklamal. Tentokrát ve velmi náročném terénu (kopce, šutry, popadané větve,...) velmi náročné postupy (alespoň pro mne)...
"
Úkolem je najít, co největší množství skrýší ve čtyřhodinovém limitu. O úspěchu rozhoduje strategické myšlení, schopnost nalézt optimální trasu od skrýše ke skrýši, umění pohybu terénem a fyzická připravenost. Kombinuje geocaching s prvky orientačního běhu.Mapa je formátu A3 a je vodoodolně upravena. Tisk Žaket, na Pretex. Mapa je v měřítku 1 : 23 221, ekvidistance 5 metrů, mapa je stínovaná. Severníky na mapě ukazují na magnetický sever, severníky nejsou rovnoběžné s hranou mapy. Silničky, zpevněné cesty by měly mapě být všechny - plná černá čára. Nejisté cesty budou v mapě vyznačeny šedě. Aby bylo lépe čitelné stínování, je nově v mapě les bíle a louky žlutě."
V sobotu jsem si naplánoval pravděpodobný postup s tím, že seberu pouze "brdskou" část (maximálně 26 kontrol ze 32). V reálu dopadlo všechno jinak a sebral jsem nakonec (bez krve a úplně dobitý) pouhých 12 "skrýší". Že jsem nebyl jediný, kdo měl problémy dokazuje i to, že mých 80 bodů stačilo nakonec na třetí místo v celkovém pořadí. Kudy jsem to běžel (ale nejen) já se dá dohledat  u Fíši.

23. 2. -  Dnešní trénink byl biatlonový. Střelecky to tam tentokrát moc nepadalo (při skládání terčů jsme zjistili, že se poprvé střílelo na "ležkové" (malé) terče), a tak se hodně běhalo. Výsledky ještě prošly úpravou, když byly odečteny časy za čekání na střelnici.
 

Poř.:   Střelba (trestná kola): Čas:
1. 2. 3. 4.
1. Tomáš 4 1 2 2 09:42
2. DavidB 4 3 5 2 09:53
3. Kristýna 2 1 4 3 10:42
4. Katka 2 2 4 4 11:05
5. Jeník 4 4 4 5 12:20
6. Zdenička 4 4 3 2 12:23
7. DavidT 5 5 4 4 12:52
8. Vendulka 3 4 3 4 12:53
9. Žofka 4 5 4 5 13:18
10. Ema 5 5 5 5 14:11
11. Eva 4 3 4 4 14:36
12. Jáchym 4 5 3 5 15:08
13. Helenka 5 5 4 5 15:16
14. Jarda 5 4 5 5 15:22
15. Anežka 3 5 5 5 16:23
16. Patrik 5 5 4 3 17:30
  Daník 4 3 5 5 Disk.
  Ondra 5 5 --- --- Disk.

Pohár LBE po deváté části.
16. 2. -  Přesto, že někteří běžci na trénink kvůli lijáku nedorazili, odběhlo 9 nejlepších dvojic štafetový závod. Dvanáct úseků se čtyřiceti osmi kontrolami absolvovali nejrychleji (a bez chyb) Tomáš s Ondrou. 5 z 9 družstev udělalo jednu chybku a proto jim bylo přičteno 5 minut za vynechanou kontrolu. 9. místo Báry s Anežkou jde z velké míry na vrub technickým problémům.
 

    Celkem chybí kontrola úsek
1 Tomáš a Ondra  37:06    
2 Jarda (Pavla) a Vítek 41:19    
3 Žofka a Ema 42:23 35 1.
4 Katka a Daník 45:25 37 2.
5 Eva a Jeník 46:50 51 3.
6 Matouš a Helenka 48:10    
7 Patrika a Johanka 55:58 49 2.
8 Zdenička a Rózka 56:32    
9 Bára a Anežka 56:51 42 8.

Pohár LBE po osmé části.
13. 2. -  Rozbíhá se příprava na novou sezónu. Ve Velké ceně Líšné na mapě Bouchalka se na celkem sedící mapě (tedy mimo porosty) dařilo na nejdelší trati Pedrovi (pátý), když Michal ještě v úvodu pomáhal Vendulce (nakonec hezky pobyla) a Honza vychutnával.
10. 2. -  Včerejší fyzicky náročný trénink byl zakončen Barevnými kužely. Nejrychlejší byl opět David:

  Celkem A B C D E F
1 DavidB 06:12 00:44 00:52 01:03 01:03 00:59 01:31
2 Tomáš 06:21 00:52 00:59 00:59 01:04 00:56 01:31
3 Kristýna 06:57 00:52 00:58 01:11 01:08 01:06 01:42
4 Jeník 07:11 00:52 01:03 01:11 01:10 01:07 01:48
5 Patrik 07:51 00:57 01:07 01:18 01:15 01:15 01:59
6 Vítek 08:21 01:05 01:15 01:23 01:20 01:18 02:00
7 DavidT 08:30 01:34 01:05 01:22 01:19 01:12 01:58
8 Pavla 08:38 01:03 01:16 01:25 01:33 01:16 02:05
9 Helenka 10:30 01:35 01:28 01:45 01:39 01:39 02:24
10 Jára 11:06 01:24 01:34 02:00 01:59 01:32 02:37
11 Ondra 11:12 01:07 01:22 01:35 01:51 01:54 03:23
12 Katka 12:21 06:35 00:57 01:06 01:03 01:02 01:38
13 Žofka 13:02 00:54 01:01 07:00 01:12 01:08 01:47
14 Zdenička 13:17 00:56 01:08 07:00 01:16 01:08 01:49
15 Jáchym 14:04 01:00 01:10 07:00 01:25 01:21 02:08
16 Daník 14:45 01:09 01:25 07:00 01:38 01:24 02:09
17 Vendulka 19:41 01:07 01:08 07:00 06:56 01:20 02:10
18 Rózka 19:59 06:35 01:18 01:30 01:29 06:54 02:13
19 MatějK 24:42 01:02 06:34 07:00 06:56 01:10 02:00
20 Ema 25:31 06:35 01:17 07:00 06:56 01:28 02:15
21 Eva 25:39 06:35 01:19 07:00 01:28 06:54 02:23

Pohár LBE po sedmé části.
6. 2. -  Poněvadž nám začíná nová sezóna u které je již slušná pravděpodobnost, že proběhne "normálně". je nejvyšší čas se do ní zapojit.
Vrátíme se k některým soutěžím, které kdysi běhávaly - (Oddílový) Pohár LBE (složený z výsledků dětí při středečním tréninku), (Běh na) Mount Everest (odkaz je na poslední rozpis z roku 2016 a je na vás abyste do konce týdne zvolili jeden z předložených termínů, pokud byste běželi - neděle 20. února  či sobota 27. února?), (Štafetový) Maraton (na dráze) (středa 23. března), Oddílový žebříček (pokud ho budu schopen spočítat).
Od vás (kromě jiného) to bude chtít, abyste se zúčastnili minimálně (!) 25 víkendových či letních závodů (raději samozřejmě více) - inspirace je zde (vyberte si Středočeskou oblast). První šanci na to ukázat, že to s běháním myslíte vážně, máte hned 12. února, kdy Tomáš Vaníček pořádá "Velkou cenu Líšné" (přihlásit se můžete na ORISu do 10. 2.) a 19. února pragovácký závod ve Škvorecké oboře (přihlášky do 17. 2.). Co se týká soustředění, tak samozřejmě optimálním termínem před začátkem sezóny jsou Velikonoce. Přesto, že již někteří z vás avizovali, že termín se jim tentokrát nehodí, je stále ve hře. Dejte vědět (do pátku 11. 2.), zda byste měli vy (a/či vaše děti) zájem o soustředění v tomto termínu, či preferujete termín jiný (nebo žádný).

4. 2. -  První únorový trénink - Puzzle - byl opět poznamenán značnými absencemi způsobenými izolacemi a karanténami, Nejrychlejší (na upravené mapě, ale i celkem) byl David. Výsledky, mezičasy.
30. 1. - Poslední lednový trénink byl zkrácený. Čtyři kola "Píchače" zaběhl nejrychleji Tomáš.
 

  A B C D
1 Tomáš 05:02 00:54 01:19 01:23 01:26
2 Kristýna 06:04 01:07 01:37 01:38 01:42
3 MatějF 06:11 01:13 01:29 01:37 01:52
4 Matouš 06:24 01:05 01:46 01:43 01:50
5 Žofka 06:28 01:08 01:35 02:03 01:42
6 Pavla 06:46 01:02 02:09 01:54 01:41
7 Vendulka 07:10 01:18 01:48 02:04 02:00
8 Daník 07:46 01:18 01:57 02:04 02:27
9 Helenka 10:19 01:32 03:42 02:42 02:23
10 David 12:37 01:03 08:42 01:26 01:26
11 Jarda 15:11 05:00 02:30 02:56 04:45
12 Jáchym 22:53 10:00 08:42 02:00 02:11
13 Patrik 28:23 10:00 08:42 07:56 01:45

30. 1. - Spousta omluvených (karanténa, izolace, nemoc,...) a tudíž nižší účast (především starších na upravené mapě) na tréninku nazvaném Dlouhá lajna - výsledky, mezičasy.
30. 1. - Již na začátku Ledna běželi Tomáš a Pavel závod v přírodním parku Rohatiny "Vrstevnicovka u Čertovy hráze". Pavel velmi dobře, Tomáš disk.
18. 1. - Trénink bez mapy příliš nadšení nesklidil. Dokonce se mezi závodníky objevily i zlostné slzičky. Boj o vítězství byl hodně vyrovnaný, neboť po sedmém (předposledním) kole měli první dva borci zcela stejný čas. Rozhodlo tedy až finále.
 

  3 kontroly 4 kontroly 5 kontrol 6 kontrol 7 kontrol 8 kontrol 9 kontrol 10 kontrol
1 David 3:49:12 09:42 15:30 19:50 23:55 30:34 37:52 42:53 48:56
2 Tomáš 3:49:15 09:43 15:31 19:57 23:51 30:42 37:36 42:56 48:59
3 Bára 3:50:44 09:49 15:51 20:05 23:54 30:52 37:48 43:12 49:13
4 Matouš 3:52:11 09:59 15:39 19:59 24:27 31:35 37:50 43:26 49:16
5 Kristýna 3:52:28 09:56 15:53 20:02 24:24 31:27 37:49 43:32 49:25
6 Ema 3:59:55 10:29 15:56 20:10 24:11 31:11 38:01 43:36 56:21
7 Žofka 4:01:09 10:25 16:04 20:16 24:35 31:39 38:07 43:42 56:21
8 Helenka 4:03:07 10:44 16:23 20:50 24:42 32:14 43:07 43:55 51:12
9 Jeník 4:04:50 10:05 21:23 20:21 24:28 30:57 37:54 43:21 56:21
10 Zdenička  4:05:39 10:30 16:03 20:08 24:04 31:38 43:07 43:48 56:21
11 Rózka 4:06:10 10:27 21:23 20:22 24:19 31:35 38:05 43:38 56:21
12 Katka 4:06:19 10:02 15:40 19:53 32:39 31:05 37:42 49:59 49:19
13 Vítek 4:07:42 10:18 16:14 20:24 25:01 32:02 43:07 44:15 56:21
14 Anežka 4:09:14 10:42 16:16 20:44 25:11 32:07 43:07 44:46 56:21
15 Jarda 4:17:19 10:40 21:23 20:56 27:39 37:14 43:07 44:59 51:21
16 Daník 4:24:13 10:46 21:23 20:33 24:50 37:14 43:07 49:59 56:21
17 Ondra 4:42:25 15:46 21:23 25:56 32:39 37:14 43:07 49:59 56:21

11. 1. - Úvodní trénink zahájily Lucky sprinty:

    Celkem 1. kolo 2. kolo 3. kolo
1 Katka  09:03 01:52 02:37 04:34
2 David 09:03 01:57 02:50 04:16
3 Matouš 09:07 01:55 02:49 04:23
4 Žofka 09:17 01:48 02:57 04:32
5 Kristýna 09:28 01:57 02:46 04:45
6 Vendulka 09:30 01:51 03:09 04:30
7 Tomáš 09:30 01:59 02:41 04:50
8 Ema + Eva 09:34 01:53 02:55 04:46
9 Rózka 09:36 02:00 03:07 04:29
10 Matěj 09:39 02:02 02:42 04:55
11 Zdenička 09:40 02:01 02:48 04:51
12 Jáchym 09:45 02:06 02:59 04:40
13 Jeník 09:47 02:13 02:59 04:35
14 Jarda 10:06 02:20 03:05 04:41
15 Vítek 10:10 02:16 03:06 04:48
16 Helenka 10:12 02:15 03:14 04:43
17 Daník 10:19 02:19 03:11 04:49
18 Ondra 10:41 01:58 03:19 05:24

V následujícím závodu na (dost) upravené mapě si první dva (kategorie E) pořadí prohodili (kategorie B mapu upravenou neměla). Výsledky - mezičasy.


23. 12. - Předvánoční Orientační biatlon měl i přes několik karantén rekordní účast. 27 závodníků (+ tři doprovody) se poprvé potýkalo se záludnostmi nového sportu. Při závodě mnozí lehce chybovali (sem tam zapomněli něco orazit, ale našli se i tací, co běželi něco navíc), ale to nebylo nikdy důvodem k diskvalifikaci. Výsledky střelby asi zcela neodpovídají realitě, ale jsou výsledkem vašich ražení na trestných kolech. Zda jste neorazili některou kontrolu, dle výsledků vaší střelby je teď na vás, ale třeba vítěz v reálu střílel 0+1, ale podle ražení běžel v prvním kole i kontrolu 41 (1 kolo) a v druhém 41 a 42 (tj. 2 kola). Výsledky jsou vytažené z krabiček, neboť i mně se povedl husarská kousek, když se mi podařilo (samozřejmě omylem) vyčítací krabičku přeprogramovat na mazání :-(. Díky Báře a Honzovi za stažení kontrol (i k tomu jedna pikantní historka) a především Patrikovi a Ladě za občerstvení, zahřátí a další pomoc. Medaile i diplomy všem byly rozdány, takže hezké Vánoce a konec roku a příště až v lednu.
 

Poř.   St. SI Čas 1. kolo 1. střelba + TK 2. kolo 2. střelba + TK 3. kolo
1 Šimon 4 1150699 15:52 04:03 1 01:09 04:11 2 00:51 05:38
2 David 21 52974 16:00 03:42 0 01:15 04:25 1 01:08 05:30
3 Kamil 24 232346 17:33 04:43 0 00:38 05:21 0 00:41 06:10
4 Káťa 7 52976 18:27 04:48 4 01:44 04:55 0 00:43 06:17
5 Jeník 13 981846 20:00 03:37 3 01:40 05:40 5 01:59 07:04
6 Matěj K 19 7210909 20:01 05:31 0 01:05 05:42 1 01:44 05:59
7 Bára 23 2420021 20:51 03:52 0 01:48 06:26 0 01:08 07:37
8 Matěj F 18 1451524 21:37 06:19 1 01:20 05:08 1 01:09 07:41
9 Zdenička 22 1150699 22:34 04:46 0 01:13 07:07 1 01:27 08:01
10 Žofka 25 52976 23:40 05:07 1 03:04 05:21 3 02:16 07:52
11 Jáchym 15 9200735 23:42 05:46 1 01:54 07:03 0 01:02 07:57
12 Patrik 26 2103787 24:30 06:56 4 02:51 05:41 1 01:09 07:53
13 Vendulka 5 886288 26:32 06:16 2 02:52 07:42 0 02:37 07:05
14 Eliška R 9 981803 26:33 06:28 0 01:25 09:26 0 00:55 08:19
15 Lada 27 331238 27:37 06:44 0 02:01 08:16 0 01:13 09:23
16 Eliška U 12 331238 28:02 08:36 1 02:12 06:27 2 01:40 09:07
17 Vítek 10 1451523 29:55 05:38 5 06:32 07:23 1 02:14 08:08
18 Johanka 1 9201062 30:33 09:37 3 02:32 08:47 2 02:34 07:03
19 Maruška 8 2103787 32:00 12:38 1 01:57 06:43 0 01:07 09:35
20 Helenka 2 1452976 35:02 05:33 5 07:33 09:10 3 02:51 09:55
21 Ondra 14 1452974 35:07 10:42 3 01:29 10:45 1 00:48 11:23
22 Julča 16 52319 36:32 07:30 3 04:04 08:49 5 04:53 11:16
23 Daník 3 9201070 38:22 07:38 5 07:31 08:56 4 03:16 11:01
24 Ema 20 52316 48:15 08:16 4 05:57 11:04 4 03:22 19:36
25 Anežka 17 2419916 56:02 11:47 4 13:42 11:49 3 03:15 15:29
26 Eva 11 52320 57:20 07:35 4 06:59 15:32 1 04:08 23:06
27 Rózka 6 995813 62:22 12:38 4 06:43 15:47 1 03:49 23:25

19. 12. - Poslední letošní (předvánoční) středeční trénink bude zároveň oddílovým přeborem v Orientačním biatlonu. Nezapomeňte si vzít něco, čím si na trať přisvítíte (střelnice bude osvětlená).
Start bude před čtvrtou (sraz v půl)

19. 12. - Biatlonová sezóna pokračuje - běžel se sprint a po něm i stíhačka. Mezi minulé vítězné sourozenecké duo se tentokrát vklínil na druhé místo v obou částech Tomáš. Výsledky.
19. 12. - Z Malých Přílep se běžel další "měřený trénink" Pražské zimní ligy. 10. ročník Čertovin poctili svou účastí i "Lokomotivy". V hlavní kategorii se vešel do druhé desítky Pavel, v "béčku" do první Tomáš a v "céčku" také do první Matěj.
19. 12. - Podruhé v prosinci - OB na Dvojce. Osmnáct kontrol zvládli nejrychleji David před Tomášem a Katkou. Výsledky; mezičasy.
2. 12. - Rozběhla se (zatím bez nás) i Pražská zimní liga. Pokud chcete hledat lampiony, tak se hlaste. Třeba na Malé Přílepy - Čertovy rokle (Kavky).
2. 12. - Středeční trénink byl opět bez mnohých v izolaci a karanténě. Místo OB jsme vyzkoušeli biatlon. Nejdříve proběhla kvalifikace a poté už vyřazovací boje.
Celkové pořadí:
 

Dvojka - Biatlon
1. David
2. Katka
3. Patrik
4. Jeník
5. Matěj
6. Žofka
7. Vendulka
8. Daník
9.

Jáchym

10. Eva
11. Helenka
12. Ondra

27. 11. - Nezapomeňte sledovat ORIS, abyste se i v zimě mohli proběhnout s mapou. Třeba Mrazákova Tour de Prague (11. 12 2021).
27. 11. - Poslední listopadový trénink na Dvojce (karantény a nemoci snížily počty): výsledky, mezičasy.
27. 11. - Na 27. mistrovství světa ve SMIKu (z Řitky) běželo celkem 7 lokomotiv. Celkem se po lese (nepříliš oblíbená kamenitá podložka v zadní části mapy, jako v posledních žebříčcích) pohybovalo 288 borců (-ek). Ani letos jsme díru do výsledkové listiny neudělali, ale závod jsme si krásně užili. Téměř polovině našich borců (3) se nechtělo vůbec z lesa a tak překročili časový limit. Pedrovi jeho 33 bodů stačilo i přes značné zpoždění díky hrubce v závěru ke kladným bodům (a umístění na konci první stovky mužů), Pavel s Tomášem se ovšem kochali ještě déle, a tudíž o všechny vyběhané body přišli.
27. 11. Druhý listopadový trénink na Městské hoře: výsledky, mezičasy.
27. 11. - O prvním listopadovém víkendu se běželo tradičně i MČR v HROBu. V letošním roce závodníky čekaly Jizerské hory. Luxusní centrum v Potkávárně u Havrana, velmi podrobně a přesně zpracované mapy (1 : 25 000), díky čemuž byly kontroly  umístěny i na dříve nepoužívaných místech (v podstatě se blíží klasickému OB), nádherný a těžký terén... Zážitkově jeden z nejlepších závodů roku. Soutěžní kategorie absolvoval pouze Pedro (se Zuzkou) a letos to stačilo na střed druhé desítky (HD40). Tréninkovou trať (v podstatě stejně dlouhou a obtížnou jako HD40) absolvovali i Honza s Alenkou.
27. 11. - Nedělní poslední žebříčkový závod (krátká trať) vyvolal sice ještě menší nadšení, co se týká podložky, ale ve výsledcích někteří borci zazářili. Eliška vyhrála na fáborcích a skvěle běžel Tomáš (4. v H16).
27. 11. - Předposlední žebříček - zkrácená klasika - se běžel v Řevnicích první sobotu v listopadu na mapě Kamenná. Kamenná byla i podložka celých víkendových závodů, která běžce vesměs příliš nenadchla. Na náročných tratích se na konec první desítky vešli pouze Irena (D35L) a Tomáš (H16).
27. 11. - První listopadový trénink na Městské hoře: výsledky, mezičasy.
31. 10. - Závěrečné podzimní žebříčky se běží o prvním listopadovém víkendu (sobota (zkrácená klasika), neděle (krátká)) v Řevnicích. Přihlášky jsou do pondělí 1. 11., a tak se nezapomeňte přihlásit.
31. 10. - V Křižánkách se v neděli běžel 4. závod Jihomoravské podzimní ligy žactva a dorostu.
Na Vysočinu se vydali závodit Šimon s Kamilem.
31. 10. - Přesto,že e nám stále nedaří navázat na početné účasti ve vytrvaleckých OB disciplínách, běžely letos na Brutus extreme orienteering hned tři "berounské" smíšené dvojice. Retro "Resort Hutě" i závod opravdu stály za to. Za krásného počasí se v nádherných terénech nejvíce dařilo Zuzce a Pedrem, kteří skončili se štěstím třetí, ale i zbylým dvěma dvojicím závod vyšel. Čtvrtí byli Honza s Alenou a a pátí Patrik s Ladou.

31. 10. Šestý oblastní žebříček se běžel v Babicích u Říčan na mapě Langusta. Výborně zaběhli David (H14) a Tomáš (H16), kteří se v průběhu závodu pohybovali v první desítce, ale v závěru z ní oba těsně vypadli.
31. 10. Třetí (a poslední) trénink v říjnu se běžel na mapě Červánek. Upravené výsledky. Mezičasy.
31. 10. - Tradiční Vodňanský kapr měl opět po nějaké době berounskou vítězku. Ve dvoudenním klání zvítězila Julča v kategorii D10L. Výborně i Elišky v D10 (4. a 5. místo).
31. 10. Druhý trénink v říjnu se běžel na mapě Habrový potok. Výsledky. Mezičasy.
31. 10. - První trénink v říjnu se běžel za Zeleným křížem. Výsledky. Mezičasy.
5. 10. - Více než osm set závodníků absolvovalo v neděli již pátý závod Středočeského žebříčku. Tentokrát se běžela krátká trať v Klánovicích. Plochý terén na Vídrholci natáhnul tratě a tak jsme si dali "krátkou" téměř osm kilometrů dlouhou. Stejně jako v sobotu to chtělo držet směr a valit...  Nejlépe se tentokrát umístila Katka, ale výkon jí stačil jen na konec druhé desítky.
5. 10. Čtvrtý závod oblastního žebříčku pořádali Kladenští v Žilině. Stejné shromaždiště jako loni, klasika v celkem průběžném lese, malé převýšení... Všichni jsme se umístili v druhé polovině výsledkových listin, a tak jediné umístění v první desítce bylo deváté místo Stana v H75.
5. 10. - V Úštěku pokračoval oblastní žebříček klasikou. Podle různých hodnocení to bylo hodně náročné, což prokázal i náš jediný zástupce - Stano, který v lese pobyl téměř dvě hodiny a vybojoval
8. místo.

19. 9. - Dalším netradičním navigačním závodem, pořádaným tento víkend byly "8istovky Žďárských vrchů". Na stránce pořadatelů stojí:
19. 9. Středeční trénink (tentokrát s minimální účastí) se běžel v Krčském lese. Tratě byly postaveny jednodušší a v jednodušším terénu, ale i tak se část naší výpravy (Adam, Helenka) nevyhnula "diskotéce". Vynikající výkon naopak předvedla Žofka, která kategorii HD10 suverénně vyhrála. Na tréninkové trati Pedro (bez buzoly) čtvrtý a velmi dobrý výkon Šimona stačil na pěkné osmé místo. Štafetu jsme letos bohužel žádnou nepostavili.
19. 9. - V neděli se běžela klasika v Dobříši a konečně za slušné berounské účasti. Ze šestnácti Lokomotiv v lese se prosadili "na bednu" pouze Honza a Ondra v nesoutěžních kategoriích. Z žebříčkových kategorií se do desítky proběhal pouze Stano (9. v H75).
19. 9. - V okolí Smilovic pořádala Kotlářka první středočeský žebříček (druhý den tam probíhal i Vltava run). V rozmanitém a kopcovitém terénu (mapa: Srandy kopec) zaběhl výtečně Tomáš - druhý v H16. Hezké i sedmé místo pro Elišku v D10.
19. 9. - Ve druhém zářijovém víkendu se rozběhly oblastní žebříčky. Bod Borným u Nového Boru vyběhl v Ještědské oblasti Stano stříbro v kategorii H75.
19. 9. - Druhý středeční trénink připravili Michal, Bára a Irena pod Dědem.
19. 9. - V září pokračovaly prvními podzimními koly celostátní žebříčky. Závody Žebříčku A pořádal Prostějov, "náš" béčkový Žebříček pořádaly ve velmi hezkých terénech Teplice. Oba se běžely bez nás. Jediná účast na Žebříčku B - Čechy východ, který pořádal Studenec. Tady byl terén hodně náročný (klacky, kameny, tráva) a kopcovitý. Pedro běžel pouze v neděli klasiku. O výsledku rozhodla tříminutová hrubka na sedmičce (dle popisu mraveniště, v reálu plošinka), která znamenala třetí místo se ztrátou 90 sekund na čelo.
1. 9. - V dnešním, prvním, tréninku byl z 27 borců nejrychlejší Tomáš. Výsledky, mezičasy.
1. 9. - Druhou etapu West cupu si zaběhli Jáchym, Matěj a Luďkové. Docela si v lese pobyli...
1. 9. - Poslední víkend se běžel u Starého Města pod Landštejnem Interkompas 47. Ve značně vyholeném lese vybojoval Stano pěkné páté místo v kategorii H75.
1. 9. Pěkné prázdniny v Českém ráji si užil pouze Stano a i on doběhl celkově na devátém místě.
1. 9. - V polovině srpna se běžely ve Vsi Svaté Kateřiny opět Rumcajsovy míle. Naše výprava tentokrát vybojovala tři devátá místa: Eliška (D10), Martina (H45A), Lada (H5B).
12. 8. - Trojice běžců se přihlásila na další vícedenní závody - Orienteering Adventure 2021, které se měly běhat kolem Ostaše. Na poslední chvíli bylo centrum (Dědkov) zněměno na Teplice nad Metují a terén známý z MČR na KT a Advanty. Zatímco Pavel se po počátečních nezdarech postupně zlepšoval, Tomáš kvůli nevolnosti závěrečnou etapu neběžel... Svoji cestu závodem jsem se po dlouhé době rozhodl sepsat: Vyrazte do skal...
4. 8. - Pražské Velikonoce v skalách, letos byly "Letní". Běžely se na přelomu července a srpna. V Nové Skalce nás reprezentovalo v jednotlivých etapách 6 - 10 borců. Dařilo se Katce, která na fáborcích vyběhla stříbro, ale i Tomášovi (6. v H16).
28. 7. - Tradiční Bohemia Orienteering 2021 (mezinárodní pětidenní závody) se běžela v Labských pískovcích a Lužických horách. Tentokrát se v těžké konkurenci dostala do elitní desítky jen Martina (9. v D45A). V jedné z etap zaběhl výborně i Jeňýk (3. v H12B).
28. 7. - V polovině července se běžel čtyřetapový závod Grand Prix Silesia 2021 v Jakubčovicích. Slušná účast našich borců zajištěna posilami byla korunována skvělým úspěchem, když Martina vyhrála v kategorii D45A. Medaili (bronzovou) vyběhla v kategorii D10 i Eliška (Katka byla čtvrtá). Do desítky se vešla i Maruška (8. v D12), Lada (7. v D45A) A Stano (5. v H75).
1. 7. - Poslední červnový víkend se tradičně koná MČR v rogainingu. Naše dříve hojné týmy se smrskly na jediný - Loko Boys. Na Vysočině se letos nekonaly žádné velké kopce a vzhledem k tomu, že vyšlo i počasí byl závod velmi příjemný. Tentokrát se i díky zranění nepodařilo navázat na dvě předchozí vítězství v kategorii MSV, ale bylo to "jen" stříbro. Navíc ale bronz mezi veterány a páté místo mezi muži. Tady je možno podívat se kudy Loko Boys běželi.
1. 7. - Jáchym, Matěj, Luděk a Luděk běželi v Ostrově u Tisé čtyřetapový závod Sudety Open. Ani jednomu se nepodařilo dokončit všechny čtyři etapy.
1. 7. - Víkend 25. - 27. 6. patřil Veteraniádám ve sprintu, krátké a klasické trati. Poněvadž se běželo na Moravě reprezentovali pouze Stano a Martina. Ve sprintu Martina 14. v D45, Stano 5. v H75. Na klasické trati Martina 16. a Stano 9. Na krátké trati Martina 19. a Stano 8.
1. 7. - Slaňáci pořádali dvojzávod Žebříčku B - Čechy (západ). V sobotu na krátké trati  se představili i naši mladí, kteří se probojvali vesměs do druhé desítky. Z veteránů "domácí" Stano čtvrtý v H75B.
Nedělní klasika už pouze ve třech. Tomáš (20. v H16B), Pavel (24. v H45B) a Stano (7. v H75B).

1. 7. - Poslední pouze individuální trénink na ŽPPŽ v Praze absolvovali Dáša s Vildou.
1. 7. - V neděli se běžel sprint v Mníšku pod Brdy. Běželi pouze Stano a Pedro a oba to dokázali...disknout.
12. 6. Oblastní žebříček pokračoval v Žilině. Další krátká trať v zeleném, s malým převýšením, s lepší průběžností a kvalitní a přesnou mapou se vesměs hodně líbila. Tentokrát se i většině Lokomotiv dařilo lépe než v předchozím závodu. V první desítce doběhli - Eliška (7. v D10) a Julča byla ještě o místo před ní, Maruška (8. v D12) a Stano (5. v H75).
11. 6. Pokud máte chuť se proběhnout po lese, na kvalitní mapě a s kvalitními soupeři, tak se nezapomeňte přihlásit (do neděle) na další oblastní žebříčky (zároveň je to ŽB Čechy západ).
Sobota, neděle.

11. 6. (5. závod Žaket Pražského poháru žactva) Měřený trénink žactva se běžel v nejlepším OB terénu v Praze na Ládví. Děti potěšily tím, že našly všechny "terčíky", což v tomto poměrně náročném (mapově) terénu nebylo rozhodně zadarmo. Do první dvacítky se probojoval ale pouze Adam (20. v H10). V hlavní tréninkové trati nejlepší Tomáš.
Poněvadž se letos neběží závěrečné štafety, je i šestý závod,
(6. závod Žaket Pražského poháru žactva) Měřený trénink žactva, závodem jednotlivců. Tj. pokud máte zájem (lze se přihlásit do jednotlivých vln až do 18:00), tak se přihlaste nebo dejte vědět. Tréninková trať je též, a tak se mohou hlásit i "řidiči". V zhledem k obtížnému parkování je možná i varianta MHD.
6. 6. - Pokud máte chuť se proběhnout po lese, tak se nezapomeňte přihlásit na středeční pražský trénink a sobotní žebříček v Žilině a nedělní v Mníšku.
6. 6. První oficiální oblastní žebříček se běžel "Nad Strží". Za přísných hygienických podmínek absolvovalo závod i 11 našich borců. Do první desítky pořadí v jednotlivých kategorií nikdo nenahlédnul a tudíž moc bodů jsme si neodvezli... Ve druhé desítce Elišky (14. a 16. místo v D10), Tomáš (17. v H16) a Pedro a Pavel (19. v H21L a H45).
6. 6. - První červnový trénink - (4. závod Žaket Pražského poháru žactva) Měřený trénink žactva -nakonec pouze pro tři odvážné (z žáků pouze Matěj (30. v H14).
6. 6. - Poslední květnový trénink přinesl dost vody a nižší než tradiční účast. Z tradičních dvou tratí se tentokrát ta "dospělá" ukázala dost obtížná a byla nad síly některých borců, z nichž pouze Luděk ji zvládl pod 100. Děti vesměs problémy neměly a z lesa se vrátily všechny v časech rozumných. Výsledky, mezičasy.
24. 5. V neděli se běžel i Orientační běh v Lovosicích - součást SOS (Severní orienťácké série). Tam si už cestu našel jen Stano (20. na krátké trati).
24. 5. - I další oblastní žebříček změnil jméno na: Houpačka - Mezi vlnami (inspirováno Oldřichem Janotou (a COVIDem?) - ...mlhou Mezi vlnami viděl jsem vzlétnout havrany; dvě temně modré barvy; dva nesoustředné kruhy; stín okolo mé hlavy; hlas do vzdálených stromů; Zpěv do zatopených lomů; Z návětrné strany; Klín ptáků mezi mraky; Z návětrné strany...). Účast opět pouze tříčlenná. V první desítce Tomáš (8. v H16) a Stano (6. v H65), na konci druhé Pavel v H45.
24. 5. Leo & Mirka: Ahoj trenére, mise včera pěkně začala, ale 5 jsme (s Mirčou) přeběhli na 7, ale to jsem zjistil, až u Hudlic, mimo mapu :-), kde jsme hledali 6. Protože jsme měli s sebou i maturující mládež na kyslíkový procházce, tak jsme zurück mazali k Vartě. Ale ten les, ten les je krásnej! Takže Disk.
24. 5. - Další "hudlický" trénink v jihozápadní části mapy HP tentokrát bez deště. Terén po dešti náročný, dohledávky též  a tudíž se více než polovina borců na delší trati dostala do "ligy100" (pár běžců i na té kratší). Delší trať zaběhl nejlépe David, kratší Vendulka. Díky za sběr kontrol tentokrát Irče. Výsledky, mezičasy.
24. 5. - OB sezóna se rozjíždí ztuha. Plánovaný 1. oblastní žebříček se změnil na: Májové brdské proběhnutí (měřený mapový trénink), který se běžel z Řevnic. Náročné tratě (celé) absolvovali Tomáš (8. v H16) a Pavel (14. v T7) a část tratě T4 i Stano.
17. 5. Honza: Hřebenáč 2021: Počasí bylo sice optimální pro běh (+15°C), díky předchozím dešťům však náročné hlavně na kole, s kterým se na několika úsecích muselo jet přímo potokem.
8. 5. - Pod Máminkou proběhl další trénink, při němž svítilo sluníčko, fučel severák,lilo a (téměř) mrzlo. Tentokrát trochu delší (6 km) s menšími kopci. Fáborky zůstaly opět v lese. Výborně opět vítězný Tomáš, díky za sběr kontrol tentokrát pro Mirka. Výsledky a mezičasy.
8. 5. Stano: (...) a posílám dnešní mapu. (Závod)
8. 5. Stano: Ahoj, posílám zatím foto mapy ze včerejšího závodu. Je to prostor mezi Pelhřimovem a Táborem. Bylo tam cca 250 účastníků, bez hygienických problémů, ty mají jenom kluby z Prahy a Středočeské oblasti. Před druhým Ivanem Matějů jsem měl náskok 23 minut a D65, které měli stejnou trať nedokončila ani jedna.
29. 4. - Opět jiná mapa a opět alespoň (6 x 2) běžců. Někteří mladší borci si troufnuli na delší trať a tak byly i trojciferné časy. Fáborky v lese opět zůstávají nejméně do neděle (místo, kde jsou mapy jde emailem). Skvělý výkon Tomáše, který jasně kraloval a díky Irče za sběr kontrol. Výsledky a mezičasy.
23. 4. - Další trénink se běžel konečně na jiné mapě. Ta přilákala rekordní počet (6 x 2) běžců. Kopce byly tentokrát menší, tratě trochu delší... Výsledky a mezičasy.
Díky Tomášovi, který sesbíral při tréninku kontroly a ještě několikrát počkal, aby nepředběhl borce startující dost před ním. Fáborky a mapy v lese opět zůstaly do konce týdne. Info máte v emailu.

18. 4. Leoš: Ahoj. Počasí téměř everestové, kyslíku se občas nedostávalo, i když ho bylo ve vzruchu plno, ale zážitek to byl plnohodnotný! Raději tu procházku nikam nezveřejňuj. (odkaz je dole :-))
8 krmelec jsem neviděl.... (ten tam už pár let není:-)) díky. leo
https://www.sports-tracker.com/workout/jokej/60786c8005add27f13fe0895
(Dneska jsem běžel kolem a strom s kontrolou číslo 6 (dětská dvojka), ani kontrola už na místě nejsou. Je možné, že bude chybět více "dětských" - lehce dostupných - kontrol.)

15. 4. Závody žádné, ale tréninková série pokračuje. Tentokrát od parketu a do pořádných kopců (necelé 4 km s převýšením 350 metrů). Delší trať zvládli pod hodinu jen Tomáš a Pavel. Prozatímní výsledky zatím neobsahují spoustu jmen těch, kteří se ještě do lesa chystají. Mapy jsou pod malým vývratem (velkého stromu, který visí ve stromech dalších), asi 8 metrů jižně od východního konce jižního zábradlí (toho dál od cesty). Fáborky na kontrolách bude Michal sbírat tentokrát až v pondělí.
10. 4. Leoš: Dvojka a šestka bez fáborku, nebo min 2 jsem minul. Mapu jsem vrátil do vývratu.
Ty nás nešetříš. (https://www.sports-tracker.com/workout/jokej/607084529761a9481e7c27dd)
10. 4. Za "Aprílového" počasí v o 20 stupňů nižších teplotách než před týdnem se sešlo opět 25 borců, kteří hned ve středu absolvovali zabushený trénink. Mapa ne zcela přesná, terén drsný, výkony (tradičně) skvělé. Stavitel se opět moc nepochlapil (kontrola 11 byla o cca 30 metrů mimo), a tak jsou výsledky upraveny (bez jedenáctky).
5. 4. Honza: Ahoj! Tak jsme konečně dneska absolvovali velikonoční děd, super to bylo, díky! Šel jsem tu dlouhou za 41:19, akorát po včerejším ranním proběhnutí v zimě se mi trošku hůř dýchalo
 :-), tak to nebyl žádný sprint, záznam případně tady: [1].
Jeník šel prostřední, ale sedřel si nohy v nových botách, tak tam byl asi půl hodiny a nedokončil. Potkali jsme tam i Michala s rodinou. Ve středu to asi zase nedám, ale pokud bys to takhle nechal, zvládneme to snad zase později.
4. 4. Leoš: Trénink od východního pařezu:
                             https://www.sports-tracker.com/workout/jokej/606744026b994f33f3ec79ee
Leoš s Adamem se zařadili na 2. místo.

2. 4. KubaŠ: Ahoj, tak už jsem oběhl Beroun na 4 etapy:  
                               https://www.strava.com/activities/5054898803
Nejzajímavější trasa je asi okolo Herinek/Svatý Ján/Hostím. Nejhnusnější je okolo Kosova apod (ale to jsi běžel po králodvorské hranici). 
2. 4. -  (Před)Velikonoční trénink z Václaváku absolvovalo ve středu celkem 24borců. Průběh "lehce" ovlivnil komunikační šum mezi mnou a Pavlou (za což se omlouvám :-)), a proto v části tréninku některé kontroly migrovaly (trénink na SMIK, který se snad zase letos poběží). Proto jsem ty, kterým chyběly (nejen) prokazatelně migrující kontroly (+ Báru) oddisknul (ale další úpravy jsem nedělal). Očesané kontroly budou v lese (snad) až do úterý. Mapy jsou na východní cestě, podle pokynů v (opraveném) emailu.
24. 3. -  Po zrušení zákazu pohybu mimo katastry se dnes běžel další Dědský trénink. Tři tratě si tentokrát oběhlo (zatím) pouze 19 běžců a běžkyň. Podle dohody zůstaly (očesané) kontroly v lese (pouze fáborky) a budou tam nejméně do neděle do 14:00 (pokud se samozřejmě nějakému turistovi příliš nezalíbí). Mapy lze získat buď přímo v lese (směrem od startu k rozhledně je hromada klád a pod třetí z nich (od startu) jsou zasunuty mapy všech tří tratí), které si můžete odebrat a vrátit zbytek map zpět. Pokud si chcete mapy předem vytisknout, tak mi napište a já vám je pošlu. Výsledky dnešního snažení a mezičasy jsou tady (a zase ta čtyřicítka). Pokus si svoje proběhnutí změříte (čas) a chcete být ve výsledcích (a to všichni chcete), tak svůj čas pošlete. Nezapomeňte, že fáborky jsou vybaveny dotykovými senzory.
7. 3. -  Výzva Běhej katastry je opravdu velmi zajímavou možností jak se proběhnout neuvěřitelnými terény. V sobotu jsem výzvu přijal a musím říct, že při žádném OB ani rogainingovém závodě jsem asi neběžel takovou velkou část v totálním humusu (ten začal už nedaleko od našeho domu). Asi třetina běhu nebyla během v klasickém slova smyslu, ale prolézáním křovin po čtyřech, či přímo po břiše. Původní plán byl (i s dvojím broděním Litavky a plaváním v lomu) čtyři a půl, maximálně pět hodin. No vzhledem k "průleznosti" terénu, to nakonec byl hezký survival. Dle mapy jsem domácí katastr obkroužil celkem přesně a červená (neproběhnutá) čára zůstala pouze tam, kam jsem se dostat nemohl (dálnice, zastavěná plocha, zahrady). Tyto obíhačky také nakonec celý "běh" dost natáhly. Infografika nakonec ukázala 10 km navíc a i o dost více kopců.
Přesto, že na hranicích KD a Berouna je to dost hnusné, tak pokud chcete někdo sbírat opravdu velmi silné zážitky při kroužení kolem Berouna, rád (?) se s vámi svezu (sám už to fakt nejdu). Navíc jsem naťukal do mapy i Nižbor, takže i tam je to možné.

26. 2. -  Letos nám nejen závody trochu ubyly, takže až teď první lesní proběhnutí, abychom z té pandemie úplně nezblbli. Za přísných protiepidemiologických opatření proběhnul první letošní měřený trénink. Výsledky vašeho snažení jsou zde, mezičasy tady (kontrola 40 má stále nastaven letní čas, tak to tam trochu (o 60 minut) nesedí). Co bude dál, uvidíme do konce týdne.
26. 2. -  Na úplný závěr roku se též (roztaženě) běžel Čertův žaket. Z 28 přihlášených nakonec výsledky nahlásilo a tudíž do PZL byly započítáno 11 našich běžců. Skvěle zaběhnul KubaŠ, který obsadil páté místo v elitní kategorii a Tomáš, těsně za desítkou.
26. 2. -  Před koncem roku se běžel tradiční Fandův Večerník, nevím zda někdo ze skalních (Bohouš či Stano) startovali, ale opět to byla velká taškařice. Letos ovšem bylo možné provést přípravu již z domova (Fanda vzpomíná na drsný závod v dané lokalitě v roce 2006, kde jsme utrpěli vítězství).
20. 12. Pokud si chcete občas zpestřit svůj OB-život sledujte třeba i stránky PZL.
20. 12. -  Poslední předvánoční trénink - další Vánoční Podivnosti:
 
Dvojka - Vánoční Podivnosti
Kategorie: A
1. Katka 17:09
2. David 17:11
3. Kristýna 18:25
4. MatoušH 19:21
5. ŠimonB 19:32
6. Jeník 21:21
7. Esterka 23:54
8. Bára 25:25
9. MatějF 29:01
 

Tomáš

    disk.

Kategorie: B
1. Ondra 24:19
2. Zdenička 29:06
3. Jáchym 30:44
4.

Vilda

31:07
5. Vendulka 31:48
 

Vojta

    disk.

  Žofka disk.
  Eliška disk.
  MatějK disk.
Kategorie: C
1. Víťa 24:54
2. Helenka 26:10
3. Daník 28:23
4. Anežka 45:29

20. 12. - Několikrát přesouvané MČR v HROBu se nakonec v Ústí nad Labem uskutečnilo. Honza Tojnar se svým týmem, letos již po několikáté, připravil drsnou lahůdku (vítězní muži strávili o víkendu v lese více než deset a půl hodiny). Konkurence byla vzhledem k okolnostem "trochu" menší, a tak naše jediné dva páry obsadily třetí (Pedro a Irča) a sedmé (Honza a Alena) místo v kategorii HD40. A Kudy že jsme to běželi? 1. etapa; 2. etapa.
20. 12. - Druhá prosincová středa a po delší době první společný trénink. Na předvánoční sprintík (pro část běžců s upravenou mapou) se po spoustě omluv vydalo jen 17 nejtvrdších borců:
 

Dvojka - Kulatý sprint < 1,2 km 12 kontrol
1. Katka 13:30
2. David 14:42
3. Kristýna 14:56
4. Kuba 15:20
5. Žofka 17:55
6. Ondra 18:50
7. MatoušH 19:12
8. Jeník 19:21
9. Esterka 20:07
10.

Pavla

    20:43

11. Eliška 26:09
12. Zdenička 27:20
13. Helenka 32:43
14.

Daník, Julča, Šimon

    33:00

  Vilda disk.

20. 12. - Třetí kolo PZL pořádal Mrazák na Vídrholci, kde se běhají rychlé časy. Tentokrát se ale, bohužel, nikdo z Berouna ve výsledcích neobjevil.
20. 12. - Od 3. do 5. prosince se roztáhl start dalšího PZL závodu: Branické Benátky. Závod se běžel střídavě v sídlištní zástavbě, v parcích (lesích?) a na smetištích - pražská všehochuť. Královská trať i přes osm kilometrů a přes 200 metrů kopců. Na nejdelší trati Pedro ve třetí a Tomáš, Pavel a Michal (pěkně seřazeni za sebou) v sedmé desítce. Z dětí Vítek a Vendulka na trati D.
20. 12. - V listopadu bylo možno absolvovat Velkou cenu Líšné, pořádanou Tomášem Vaníčkem. Na mapě Vrána z roku 1980 si trať B zaběhli a v lese celkem pobyli i Honza s Alenou.
7. 12. - Od 20. 12. 2020 do 3. 1. 2021 probíhá PZL trénink Čertův Žaket. Pokud máte zájem, přihlaste se (do 13. 12.) nebo dejte vědět (do 10. 12.) a já vás přihlásím. V pondělí 14. 12. bych mapy zaplatil.
7. 12. - Ve středu opět proběhne trénink na dvojce. Kdo chce pořádně vidět na mapu, vezme si nějaké světýlko.
7. 12. - Pavel s Tomášem připravily několik tréninků (všichni ve WA skupině to ví), které je možno absolvovat. Je to připraveno v aplikaci GPS Orienteering (GPS Orienteering Run) a pokud máte zájem ozvěte se, nebo se spojte přímo s Pavlem.
19. 10. - Stano: Ahoj, na oris-u jsou na 7.11. vypsané dva sprinty v Litvínově, ja to mám jen kousek cesty a ani z Berouna to neni moc daleko a v termínu kdy je kapr jsou dva OB v Brdech, dej to prosím tě na náš web. Zdravím Stano - dědin
8. 10. - Zda proběhne (a v jakém formátu) trénink příští středu dám vědět o víkendu. Svoje názory k tomuto můžete ventilovat na WA.Že závody nebudou, nejspíše všichni vědí.
8. 10. - U rozhledny nad Lhotkou (opět díky Kavkám) proběhl další trénink - scorelauf na 60 minut. V lese bylo 17 kontrol a všechny je sebral (ještě kus před limitem) pouze Michal.

Lhotka - scorelauf < 5,60 km 17 kontrol
1. Michal 17 0 17 46:57
2. David 16 0 16 53:59
3. Pavel 15 0 15 45:13
4. Tomáš 14 0 14 57:17
5. Pavla 13 0 13 54:49
6. Danča 13 2 11 61:13
7. Katka 13 2 11 61:36
8. MatoušH 14 3 11 62:36
9. Matěj 10 0 10 54:21
10.

Zdenička

10 0 10

    55:59

11. Žofka 10 0 10 57:42
12. Eliška 10 0 10 57:44
13. VojtaD 10 0 10 59:54
14.

Ester

13 3 10 62:26
15. Kristýna 13 3 10 62:28
16.

Jakub

13 3 10

    62:32

17. Vilda 9 0 9 55:07
18. Dáša 9 0 9 55:08
19. MatoušL 10 1 9 60:31
20. ŠimonB 8 0 8 45:38
21. Jeník 8 0 8 45:46
22. Ondra 8 0 8 50:53
23. Patrik 11 3 8 62:37
24.

Luděk

10 3 7

    62:40

25. MatějK 11 4 7 63:27
26. Daník 6 0 6 53:46
27. Vendulka 6 0 6 57:41
28. Helenka 6 0 6 57:44
29. Jáchym 10 4 6 63:34

4. 10. - Tréninky v tělocvičně 6. a 13. 10. jsou bez náhrady zrušeny. Středeční příprava v lese pokračuje (zatím) beze změny (info přišlo v emailu).
1. 10. - Na konci září se trénovalo v Čertových roklích (za půjčení mapy děkujeme Sparťanům).

Klasika v roklích B 2,80 km 8 kontrol
1. Jeňýk 36:41
2. Ondra 39:41
3. Žofka 40:23
4. MatoušL 54:56
5. Patrik 58:51
6. Vítek 60:47
7. Vendulka 67:39
8. Adam 68:03
9. Šimon 68:11
10.

Daník

    68:12

11. Áňa 77:26
11. Zdenička 77:26
13. Helenka 77:35
Klasika v roklích A 3,40 km 10 kontrol
1. Tomáš 32:52
2.

Michal

    33:01

3. David 35:22
4. Pavla 37:39
5. Pavel 38:48
6. Danča 39:17
7. Bára 45:08
8. Kačka 46:17
9. Kristýna 57:06
10.

Luděk

    62:42

11. MatoušH 69:21
12. Jáchym 77:42
13. Matěj 79:08
  Kuba disk.
  Ester disk.

1. 10. - Drsné podmínky provázely sobotní závod oblastního žebříčku v Řepíně. S těžkým terénem i hnusným počasím se nejlépe poprali Tomáš (8. v H14) a Stano (10. v H65). Pěkný výkon předvedli i Jáchym (H10) a David (H12).
24. 9. - I čtvrtý podzimní trénink jsme absolvovali v "exteriérech". Běželo se v Praze v oboře Hvězda. Z 27 přihlášených nakonec doběhlo 22 Lokoborců:
 

Hvězda 4,00 km 24 kontrol
1. Tomáš 50:25
1. David 51:55
3. Katka 61:55
4. Šimon 64:51
MS Pedro 33:22
MS Michal 43:03
MS Pavel 44:18
MS Irena 53:14
MS Luděk disk.
Hvězda 3,10 km 16 kontrol
1. Matouš 47:28
2. MatějK 47:56
3. Jáchym 75:36
4. MatějF 82:34
MS Dáša 60:18
Hvězda 1,80 km 8 kontrol
1. Vendulka 45:56
2. Matouš 46:54
3. Žofka 52:04
  Vilda disk
Hvězda 1,10 km 6 kontrol
1. Vítek 17:10
2. Anežka 17:13
3. Daník 17:20
4. Helenka 17:28

24. 9. - V polovině září se běžely Ašský sprint a AŠSKÝ ŠTÍT. Západočeské žebříčkové závody (sprint a klasika), kde startovaly necelé dvě stovky běžců absolvoval i Stano. Oba závody dokončil na pátém místě.
17. 9. - Třetí zářijový trénink se běžel v Praze, kde Zvolští pořádali OB štafety mládeže a přidaný trénink jednotlivců. Že by se mohlo začít blýskat na lepší časy předvedla výborným výkonem nejmladší štafeta HD10 - Žofka, Vendulka a Patrik a velmi dobře zaběhla i "pánská" H14 štafeta - Tomáš, Katka, David. OPEN štafeta sice nepřekvapila, ale letos už doběhla.
17. 9. - Druhý oblastní žebříček byla klasika na Houpačce. V prostoru letošního MČR v rogainingu postavili stavaři velmi solidní klasiku, jen ten Bet běžel zase moc rychle a 13,7 km proběhl za 74 minut. Třináct Lokomotiv zaběhlo to, co umí, takže vynikly očekávaně pouze výsledky Davida (H12) a především Tomáše (6. v H14).
17. 9. - Mistrovství Západočeské oblasti na krátké trati si jako trénink zaběhl Stano.
17. 9. - Oblastní žebříček začal krátkou tratí v Jevanech na mapě Aldašín. Běželi Pavel, Tomáš a PavelK. Tomáš velmi dobře, což stačilo na konec první desítky.
17. 9. - Na čtvrtečním Podvečerním běhu Folimankou si to Pavel s Tomášem rozdali ve stejné kategorii. Vítězství slavila zkušenost.
17. 9. - Druhý trénink - krátká a paměťák  se běžel na Dědu.
17. 9. - Krásný a velmi těžký závod v Ještědské oblasti absolvovali Pavel a Tomáš. Z Bedřichova se běžela zkrácená, náročná klasika. Tomáš v polovině druhé desítky, Pavel až v desítce páté.
5. 9. - První trénink s Vaškem v tělocvičně (hala Lokomotivy) bude v úterý 8. září od 17:00. Ve středu staví trénink Bára na Dědu. Sraz v 15:30 u Dvojky nebo 16:10 u rozhledny.
5. 9. - První poprázdninový trénink na Dvojce:
Malý paměťák:

Paměťák: 0,45 km 6 kontrol
1. Tomáš 2:49
1. David 2:49
3. Katka 3:07
4. Šimon 3:34
5. Matěj 3:52
6. Jeník 3:57
7. Vilda 4:23
8. Matouš 4:25
9. Patrik 4:26
10. Vendulka 5:02
11. Daniela 5:11
12. Žofka 5:20
13. Ondra 5:45
14. Bebe 6:38
15. Zdenička 6:47
16. Víťa 7:04
17. Áňa 8:25
18. Daník 9:09
19. Helenka 9:43

Větší sprintík:

Sprintík: 1,70 km 16 kontrol
1. Tomáš 10:04
2. David 10:13
3. Šimon 11:43
4. Patrik 12:08
5. Katka 12:33
6. Daniela 13:51
7. Pavla 14:36
8. Žofka 15:11
9. Matěj 15:41
10. Vendulka 15:47
11. Zdenička 16:20
12. Víťa 20:36
13. Matouš 20:43
14. Ondra 25:55
disk. Barča (13:09)
disk. Jeník (19:00)
disk. Daník (33:24)
disk. Helenka (36:44)
disk. Áňa (36:50)

5. 9. - Poslední prázdninový víkend na West cupu. Tři etapy + čtvrteční trénink + sobotní "Noční mišmaš" se běžely nedaleko Nejdku. Celý závod odběhal pouze Stano, jehož jeho výkony zařadily do druhé desítky. V sobotní "krátké" se dařilo Jáchymovi (6. v H10).
26. 8. (20. 8.) - Blíží se konec prázdnin a tak jen připomínám, že první (informační a lehce pohybový) trénink proběhne hned ve středu 2. září od 15:30 na Dvojce (pokud to vir s korunou nějak nezhatí).
26. 8. - Připomínám, že oblastní sezóna se rozbíhá již 12. a 13. 9. 12. 9. se běží krátká trať na mapě Aldašín a 13. 9. klasika na Houpačce.
26. 8. - Pro ty, co nechtěli letos bojovat v pískovcích, byly připraveny menší čtyřetapové závody v Krajníčku na jihu Čech - Helfenburk 2020. V terénech s těžkou podložkou (hlavně první etapa), čistém lese a zajímavém prostředí (lesní sprint s cílem na Helfenburku), dlažbě (jednoduchý a rychlý městský sprint) a mezi šutry (na závěr) to byl pěkný a pestrý o-zážitek. Po delší době jsme měli i zástupce v hlavní (mužské) kategorii - KubaŠ zaběhl velmi solidně a byla z toho polovina druhé desítky. Slušný výkon i Pedro (3. v H55) a Stano (9. v H70).
26. 8. - Malá Skála v Českém ráji byla letos centrem tradičních Pěkných prázdnin. S náročnými skalními terény se za nás prali Tomáš a Pavel. Dařilo se v pátek Tomášovi při lesním sprintu. Krátké tratě v sobotu a v neděli už tolik nevyšly. Katka a Martiny tentokrát reprezentovaly svůj (zahraniční) klub.
20. 8. - V polovině srpna se v terénech loňského MČR štafet a družstev běžel další vícedenní závod - Tis 2020. Exkluzivní terény přilákaly téměř tisícovku běžců. Sice zatím pouze na fáborkách, ale i tak první letošní prázdninové vítězství pro Katku (D10L). Výborně opět i Martina (5. v H45A).
20. 8. - V okolí Máchova jezera se běhalo na přelomu července a srpna při tříetapových závodech Sandstone 2020. Více než 1 200 běžců bojovalo v náročných a krásných terénech. Výborně zaběhli Tomáš - pátý v H14A (ve třetí etapě bronz), Martina - šestá v D45A a Honza - osmý v H10. Pěkný výkon předvedl i Honza, který skončil těsně pod bednou v H40B.
25. 7. - Prázdniny pokračovaly na ve skalách na Valečově. Rumcajsovy míle nejlépe opět pro Katku (vyhrála první etapu) a do desítky se vešla i Martina (D45A).
25. 7. - První vícedenní letní závody H. S. H. Vysočina cup běželi Stano a holky ze Slovenska. Nejvíce se dařilo Katce - sedmá na fáborkách.
9. 7. - Naše zahraniční divize nás reprezentovala v Plumlově. Katka a Martina doběhly na konci první desítky.
9. 7. - Poslední červnový víkend běžel Stano v Tanvaldu druhý závod série Běhej s mapou.
9. 7. - Poslední předprázdninový trénink na Dědu. Většina dětí už po vysvědčení a tak účast nižší:

Kategorie A - 8 kontrol - 2600 m - 54 m
1. Tomáš 19:44
2. David 21:24
3. Danča 23:03
4. Pavel 29:40
5. Katka 31:41
6. Vojta 34:51
7. Bára 34:52
8. Ondra 42:10
9. Matouš 42:24
10. Patrik 42:42
11. Ester 43:20
12. Irena (sbírala) 46:02
13. Jeník 57:08
14. Zdenička 59:19
15. Áňa 59:32

9. 7. - V neděli pořádali Kačeři sprint v Praze v Braníku.Hezkým šestým místem mezi veterány se prezentoval Stano.
9. 7. - Současně se závodem 24 hodin OB štafety se běželo i další MČR v rogainingu. Dřívější silná oddílová účast na závodech tohoto typu je (zatím) minulostí a tak nás reprezentoval pouze jediný (superveteránský) pár.
9. 7. - 24 h štafety se trochu smrskly, ale i tak se závodu (pouze denní části) zúčastnilo našich sedm statečných. Většinou běželi za deště...
18. 6. - Třetí trénink se běžel opět na dvou tratích v Hudlicích. Na krátké kategorii neměl konkurenci Luděk, na dlouhé byl nejlepší David. Dlouhá trať byla kvůli technickým problémům ukončena na 13 kontrole.

Kategorie A - 13 kontrol
1. David 36:15
2. Pavla 39:15
3. Matouš 41:55
4. Pavel 42:00
5. Kristýna 56:11
6. Ester 57:00
7. Katka 59:13
8. MatějF 94:18
9. Šimon 96:14
disk. Tomáš (39:34)
disk. KubaŠa (42:19)
Kategorie D - 8 kontrol
1. Luděk 25:02
2. Ondra 31:20
3. Jeník 31:32
4. Víťa 34:21
5. Jáchym 38:53
6. Zdenička 40:09
7. Áňa 40:24
8. Žofka 42:49
9. Vendulka 42:55
10. Helenka 43:34
11. Dáša 44:42
11. Vilda 44:42
13. Patrik 67:26
14. Vojta 67:29
disk. Daník DNF

17. 6. - Stano: ... že se již rozběhli závody i když v redukovaném počtu kategorii - jsou jenom tratě. Minulý viekend v sobotu pořádal klub z Jablonce dvě kola OB v novém zábavně-dětskem středisku Vrchbělá u města Bělá pod Bezdězem v bývalém vojenskem prostoru. V neděli se běželi štafety v atraktívním terénu Dolní Prysk, kde byla v minulosti Bohémia. No a tento viekend byli pěkné závody u Písku (přiložena vrstevnicová mapa - ale byli tam i jiné plnobarevné tratě) a v neděli v Roudnici n.L., kde bylo skoro 500 závodníků. Tam byl závod v celkem malém lesíku (mapa přiložena), který slouží hlavně pro MTB (kteři naštěstí  v tom čase nejezdili) a hodně byli jejich cestičky využivany, protože i tam kde je bílá barva bylo plno ostružín a klacků. Všechno toto bylo relativně blízko Berouna a tak bylo možné se tam angažovat. Tuto sobotu bude na nové mapě v Dubenci u Příbrami další závod s několika tratěmi a v neděli bude sprint v Brániku již s platnými kategoriemi. Všechno na nových mapách. Dále bych chtěl upozornit hlavně rodiče s dětmi na zajimavý turisticko-orientační závod - Pražské věže 28.6., kde za přiměřené startovné se můžete kouknut na mnoho pražských věží zdarma a ušetříte nekolik stovek. Tento závod je mláděží hodně oblíbený. Zdravím Stano - dědín.
15. 6. - Další víkend absolvoval Stano nejdříve Panda-O-Race u Písku (v sobotu) a Veřejný závod na Hostěrazu - závod zařazený do Severní orienťácké série (SOS) (včera).
15. 6. - Rozběhl se seriál Běhej s mapou a u Bělé pod Bezdězem si odběhli první ze závodů i Tomáš, Stano a Pavel. První dva se vešli ve svých kategoriích do první desítky. Stano běžel i odpolední část.
3. 6. - Druhý společný trénink na mapě Brdce (zapůjčené od Losů z Mělníka) proběhl střídavě za deště a průtrže mračen. Všichni běžci ovšem prokázali značnou odolnost. Tentokrát byly postaveny dvě tratě - trať pro zkušené (2,7 km; 65 m; 8 kontrol) a trať pro méně zkušené (2,0 km; 25 m; 8 kontrol). Delší trať se běželo dost v "šutrech", a tak mnozí docela pohledali.
 

Kategorie A
1. Tomáš 29:33
2. Michal 33:07
3. Žofka 45:48
4. Pavla 45:52
5. Katka 52:55
6. Kristýna 54:29
7. Lenka 54:54
8. Bára 64:09
9. Šimon 66:18
10. KubaŠa 69:25
11. Matouš 70:36
12. David 76:02
13. MatějF 83:03
disk. Pavel (38:15)
disk. Zdenička (117:58)
disk. Ester (118:03)
Kategorie D
1. Patrik 25:23
2. Jeňa 25:55
3. Žofka 26:03
4. Helenka 26:21
5. Šimon 27:12
6. Ondra 27:13
7. Vojta 27:22
8. Víťa 29:05
9. Vendulka 31:43
10. Daník 39:00
disk. Áňa (29:59)
disk. Jáchym (45:21)

31. 5. - Odjezd na trénink je ve středu v 15:30 od Dvojky. Malí si vezmou sedáky.
31. 5. - Pedro s Irenou neměli kolo a tak se vydali do Letkova na závod Pilsen Trailu. Díru do výsledkové listinu žádnou neudělali, ale na hezké trati se pěkně protáhli.
31. 5. - Letošní závody se ruší a nebo přesouvají co nejvíce ke konci roku, kde bude asi pěkně nacpáno, ale Honza postupoval přesně obráceně. (Už skoro) Tradiční srpnový termín Hřebenáče přesunul na konec května a na účasti se to ukázalo. Pětatřicet účastníků ještě nikdy nejelo a za ideálního počasí si závod skutečně vychutnalo. Množství se navíc letos přetavilo i ve skvělou kvalitu. První tři páry v hlavní kategorii na nové tratí (od loňska) překonaly dosavadní (předloňský) rekord a první dva páry se konečně dostaly pod tři hodiny. A aby toho ještě nebylo dost, tak v kategorii HH se vítězný čas posunul těsně přes dvě a půl hodiny. Loňský vítězný čas by letos stačil na osmé místo. A jak to tedy celé dopadlo?
27. 5. - První společný trénink přilákal naše talenty k poměření sil. Počasí ideální, trať obtížná přiměřeně (4,3 km; 315 m; 10 kontrol), fyzická náročnost velká, výkony úžasné.
 

1. Pavel 45:47
2. Tomáš 48:40
3. KubaŠi (sbíral - díky) 49:40
4. KubaŠa 56:40
5. Irena 58:19
6. Katka 61:31
7. Pavla 68:53
8. MatějK 83:41
9. Kristýna 84:27
10. Matouš 84:45
11. Víťa 86:00
12. Áňa 91:26
13. Patrik 93:27
13. ŠimonB 93:27
15. Vojta 93:30
16. Vilda 100:15
17. Ondra 109:53
17. Honza 109:53
19. Jeník 114:08
disk. Luděk (77:26)
disk. Žofka (88:09)
disk. Vendulka (101:20)
disk. Helenka (102:02)
disk. Dáša (104:24)

26. 5. - Po dvou individuálních proběhne zítra i společný trénink. Sraz v 15:30 u Dvojky nebo v 16:00 v Zahořanech u parketu.
6. 4. - Vedení sekce OB ruší do 30. června 2020 všechny závody, kde je sekce OB ČSOS pořádajícím orgánem.
Vedení sekce OB doporučuje pořadatelům letních vícedenních závodů jejich zrušení.
5. 4. - Stano: Ahojte, ak sa OB nudíte, posielam vám elektronickú verziu Hostivického sprintování. Škoda že nebolo možné absolvovať tento tréningový pretek v skutočnosti. Prípražský terén mesta Hostivice poskytuje preteky medzi niekoľkými rybníkami, parkami a mestom v režii šikovných poriadateľov. Zdraví vás so skorým dovidenia Stano Nosál - dedín - ľúbim vás všetkých.
"Závod: https://oris.orientacnisporty.cz/event?id=5783
víkend 18.-19.4. Pokyny najdete tady:
http://www.obhostivice.cz/event/hostivicke-e-sprintovani/"
5. 4. - Stano: Mílí členové LBE využijte současnú karanténu k individuálnímu zvýšení kondice a nezapomente se přihlašovat na první povolené OB v dosahu našeho regionu protože bude určitě HLAD po závodění a určitě bude omezená účast na těchto závodech. A potom bude věčšinou platít kdo prv příde ten prv "mele". Ještě jedna aktualita od našich východných sousedů. V konečních tabulkách umístění v LOB SR jsou i dva naši členové, kteří na Slovensku startují za klub Ekonom Banská Bystrica - EBB. Exkluzívní je hlavně umístění Martiny Bialekové, ktorá jako veteránka (D45) startovala v elitní kategorii D21E (tréner Stano Nosál) a umístila se v konečných tabulkách suvereně na 1. míste když za sebou ponechala řadu ovela mladších závodníc. V kategorii H55, která byla poslední veteránská obsadil 7. místo Stanislav Nosál. Zdraví a hlavně ZDRAVÍ přeje Stano Nosál.
5. 4. - Do začátku března proběhlo celkem 7 měřených tréninků, jejichž výsledky momentálně nejsou asi moc důležité.
5. 4. - Poslední OB akcí byl třináctý návrat (Opět) na Kozla, opět s Bohoušem. Poněvadž tušil, že si dlouho nezaběhá, opět urval v lese tři a půl hodiny.
5. 4. - V Dřínovském háji po 20 letech si Bohouš na 17 kilometrů netroufnul, a tak běžel "béčko", kratší trať  šel i další "superveterán" Stano.
5. 4. - Pražská zimní liga pokračovala kousek za Prahou na Únoru v Úvalech. Nejdelší trať opět Bohouš, trochu kratší též Pavel s Tomášem.
5. 4. - Na konci ledna běhal přes i pod Mosty opět Bohouš v dalším pokračování PZL.
5. 4. - Hned na začátku roku Běžel Bohouš první letošní PZL závod u Čisovic. Na těměř dvanácti kilometrech strávil tři a půl hodiny.
 


31. 12. - Večerník Praha opět těsně před Vánoci běžel Bohouš.
31. 12. - Poslední trénink - Vánoční byl za "noční" při vyhlášení výsledků tentokrát dostali všichni diplomy a medaile.
Vánoční - 1,8 km - 5 m - 22 kontrol:
 

1. David 13:20
2. Tomáš 13:31
3. Katka 16:16
4. Ester 19:24
5. MatějK 19:29
6. Žofka 22:13
7. Vendulka 23:21
8. Ondra 25:08
9. Víťa 25:31
10. Helenka 27:10
11. Anežka 28:03
12. Kuba 29:29
13. Daník 32:44
disk. ŠimonB (18:36)
disk. Jeňýk (18:45)
disk. ŠimonZ (21:12)
disk. Jára (22:06)
disk. Matouš (25:47)
disk. Vilda (26:50)
m. s. Bára 15:17
m. s. Pavel 20:43
m. s. Dáša 24:30

31. 12. - Stano: Ahojky, Vláďo ve výčtu posledných závodů za řijen ti vypadlo Mistrovství Slovenska na dlouhé trati v Lučenci, kde Martina v D45 byla první a já jsem v H70 byl vicemistr s 2. místem. Byl to můj "rodný les". (...) Pripomeň prosím vegošom blížící se první termín (nejlacinější) přihlášky na MS Masters (seniorů) 2020 v Košicích. Případně ať se mrknou na stránky hanaorienteering, kde Brko organizuje zájezd s plným zabezpečením na tuto akci. Jít tam ale i jindě s Brkem doporučují, jel jsem už s ním na několik akcii a umí všechno perfektně zařídit. Zdravím Stano - Dědín.
30. 11. - Pražskou zimní ligu zahájil Čertův kopanec v Malých Přílepech. Nejlépe šestnáctý Pavel v kategorii A. Výborně i Tomáš - třetí v "céčku".
24. 11. - 26. MS ve SMIKu běželi tradiční účastníci. Nasbírali od 4 do 24 bodů.
24. 11. - Závěrečný letošní oblastní (Ještědský) žebříček pořádala Chrastava. Výborně zaběhli Tomáš (H14) a Stano (H70), kteří se vešli do elitní desítky.
24. 11. - První listopadový víkend se běželo tradičně MČR v HROBu. Letos v Radvanicích a opět pouze v HD40. Nakonec sedmé a dvacáté místo.
24. 11. - Závěrečný závod oblastního žebříčku se běžel z Kytína. Třináct našich běžců bojovalo s nástrahami terénu a mapy.
24. 11. - První listopadovou sobotu jel Stano Maudí cup. Stano pobyl přes dvě a půl hodiny.
24. 11. - Noční Bohnický orienťák nakonec absolvoval jen Bohouš.
24. 11. - Západočeský žebříček u Rakovníka běželo pět Lokomotiv. Tomáš (H14) těsně pod bednou.
24. 11. - Nedělní sprint v Kostelci nad Černými Lesy běžl Stano.
19. 10. - Další pokračování oblastního žebříčku se běželo dneska z Olešné u Rakovníka. Běžela se krátká trať na mapě Na Borech.
19. 10. - Další trénink na Dědu ze Zahořan byl (hlavně fyzicky) dost obtížný, a tak si borci vesměs v lese celkem pobyli.
ObrDěd - 3,8 km - 200 m - 10 kontrol:
 

1. KubaŠa 45:34
2. MatějK 46:09
3. David 47:22
4. Kačka 55:40
5. Matouš 56:25
6. Kristýna 58:43
7. MatějF 59:35
8. Patrik 90:06
9. Jeňýk 91:53
10. Jáchym 116:18
  Ondra disk.
  Helenka disk.
  Anežka disk.
  Žofka disk.
  Vendulka disk.
m. s. Michal 44:20
m. s. Bára 44:51
m. s. Irena 49:03
m. s. Pavla 58:05

19. 10. - Z autokempu Nedamov u Dubé se běžel nedělní oblastní žebříček. V pískovcových skalách slušně zaběhnul Tomáš, Pavlovi se nedařilo.
19. 10. - Oblastní žebříčky pokračovaly v sobotu v Hradešíně. Medaili vyběhnul Ondra (2. v TF).
19. 10. - O víkendu se běžel legendární Vodňanský kapr. Kapra jsme sice žádného nedostali, ale dvě nadějná vítězství se přece jen vyběhnout podařilo. Vyhráli Maruška (D10L) a Eliška (HDR) a na bednu se ještě postavili i (další) Eliška (HDR) a Anička (D21K).
19. 10. - Pět beskydských vrcholů - Chytíme se Bořana se Sádlem...
19. 10. - Trénink na Zeleném kříži nakonec (celý) nepropršel:
Zelený kříž - 3,0 km - 90 m - 12 kontrol:

1. Tomáš 30:17
2. David 40:37
3. Katka 58:02
4. Kristýna 58:03
5. Žofka 65:42
6. Víťa 66:16
7. Šimon 75:12
8. Matěj 75:30
9. Vilda 76:48
10. Jáchym 77:01
11. Vendulka 79:07
12. Helenka 90:03
13. Anežka 90:16
  Patrik disk.
  Matouš disk.
  Daník disk.
  Kuba disk
m. s. Pavel 29:59
m. s. Luděk 75:23
m. s. Pavla disk

19. 10. - Poslední MČR - družstva mělo i berounské účastníky. V kategorii HD225 jsme sice obsadili až 38. místo (z téměř šedesáti týmů), ale start hanby nám nehrozil ani trochu. Když na něj došlo, byli jsme už dávno v cíli - a to se počítá :-).
5. 10. - První říjnový trénink musel být kvůli hnusnému počasí zrušen.
5. 10. - V neděli se běžela klasika v Ondřejově. Naše účast hojná, výsledky slabší. Dařilo se Marušce na fáborkách, která skončila těsně pod bednou.
5. 10. - Oblastní žebříčky pokračovaly v Novém Strašecí. Pořádali kladenští a běžel se městský sprint. Slušně zaběhl Tomáš (na začátku druhé desítky v H14) a především vetoši - Pavel - brambora v H45 a Stano o místo níže v H65. 
5. 10. - Poslední trénink v září s rekordní účast (26 osob, z toho 22 dětí):
Dlouhý okruh - 3,8 km - 150 m - 12 kontrol:
 

1. Tomáš 38:17
2. Danča 43:40
3. Katka 46:17
4. Vojta 48:17
5. David 48:18
6. Patrik 50:20
7. Jáchym 53:59
8. Kuba 54:52
9. Matěj 58:58
m. s. Bára 54:56
m. s. Pavel 44:30

Krátký okruh - 1,7 km - 50 m - 7 kontrol:

1. Ester 18:10
2. Ondra 23:12
3. Jeňýk 23:15
4. Šimon 23:17
5. Daník 36:08
6. Žofka 36:26
7. Vítek 36:46
8. Helenka 36:54
9. Vendulka + Anežka 61:48
  Vilda Disk.

5. 10. - V druhé polovině září se tradičně konal hlavní závod sezóny - MČR na klasické trati. Vzhledem ke Stanově zdravotní indispozici s jediným naším zástupcem. Dlouhá cesta na start (od ubytování každý den cca 10 km) žádala vhodnou taktiku, která víceméně vyšla. V lese jsem byl marnej, v sobotu mi rupla záda a v neděl jsem dostal čtyři žihadla (poslední do hlavy), ale byla to paráda. Krásné a těžké terény (v neděli fakt masakr) a varování, že bez nějaké pomůcky toho v mapě brzy už moc neuvidím :-)
5. 10. - Další trénink se běžel v Krčáku. Na poslední chvíli nám to trochu pomřelo a tak jsme dali dohromady pouze tři úplné a jednu částečnou štafetu. Nejlépe se dařilo v kategorii H14, kde Tomáš s Katkou a Kristýnou vybojovali bramboru. DH12 trochu pobyli a Open (překvapivě) bez jedné sběrky disk. Další dva kousky pobíhali v lese v kategorii jednotlivců.
5. 10. - Irena: Stručný souhrn tréninku :)

Při prvním zářijovém tréninku na Dědu si odbyl stavěčskou premiéru Michal. Všichni účastníci se vrátili do cíle s plným počtem bodů, čili úspěch. Po vítězném Pavlovi, který se přišel proklusat po sobotním Baroku, se umístila hostující Danča, třetí byl David. 
 
1. Danča 25:29
2. David 27:40
3. Kristýna 27:58
4. Kačka 28:54
5. Tomáš 36:47
6. Ondra 46:51
6. Jéňýk 48:45
6. Vendulka 51:19
9. Vilda 51:52
  Daník DNF
m. s. Pavel 19:43

8. 9. - Pokud by bylo dost řidičů, bylo by vhodné trénink 18. září absolvovat v Krčáku na štafetách
8. 9. - Nedělní krátká trať se běžela v severozápadní části sobotní mapy z Těptína. Prostor byl dost plochý a hodně zelený. Malá průhlednost a hodně běhu v předklonu.Lepší porozumění mapě vyneslo šesté místo v H55B.
7. 9. - Poslední dvojzávod žebříčku B pořádá Kamenice. U Krhanic se v sobotu běžela klasika. Hodně generalizovaná mapa, zřejmě dle světových trendů, nám dělala dost problémy (tedy mě fakt dost) a tak všichni vetoši skončili v poli poražených ve druhé, třetí a čtvrté desítce. Radost nám udělaly alespoň Maruška (vyhrála fáborky) a Eliška (třetí v HDR). V neděli se běží krátká trať.
7. 9. - První středeční mapový trénink vyhrál jasně David.
 

1. David 9:08
2. Katka 10:47
3. Patrik 13:08
4. Vendulka 17:44
5. Ester 17:45
6. Žofka 19:42
6. Helenka 19:42
6. Kristýna 19:42
9. Jáchym 21:26
  Matěj disk.
  Tomáš disk.
  Daník DNF

7. 9. - Poslední srpnový víkend se se koloběžel Hřebenáč, letos s rekordní účastí.
7. 9. - Na konci srpna ještě tradiční B7, letos netradičně i s jednotlivci. Již před startem zjišťuji, ze nemám jedinou nabitou baterii do světla (mám naštěstí druhou, nabitou alespoň částečně a náhradní malou čelovku), potom nestihnu start (drobné nedorozumění :-)), po třetím kopci (Travný) se v Krásné vydám společně s dvojicemi na druhou stranu než mám a jsem na to upozorněn po cca třech kilometrech a o tři sta metrů výše a když mne ani hodinová ztráta nezlomí, zhasne mi chvíli po návratu na správnou trasu světlo a náhradní též nerozchodím. Jsou čtyři ráno a zbývající téměř dvě hodiny do světla jsou dost dobrodružné. Nakonec se do cíle dostanu, v limitu a (to jsem nečekal :-)) v první polovině startovního pole.
28. 8. - Zahájení sezóny proběhne ve středu 4. září od 15:30 na Dvojce.
Úterní tréninky začnou od následujícího týdne - 10. září.

28. 8. - Připomínám, že sezóna se blíží a pokud máte zájem zkusit hned na začátku školního roku kvalitní terény, přihlaste se na 5. a 6. ŽB. Pořádá je Kamenice a tudíž to máme za rohem. Pokud máte čip, přihlaste se do pondělí 2. 9., pokud čip nemáte, tak alespoň o den dříve (čísla čipů doplním a dodám). Další týden se běží sprint v Českém Dubu (+ štafety) a poté hned MČR na klasice.
28. 8. - Na závěr prázdnin ještě poběží Jáchym s Matějem jednu etapu West cupu, Stano dříve desetietapový, tentokrát jen se třemi etapami - Interkompas 45 a PavelK na opačném konci republiky SUDETY OPEN.
28. 8. - Na Pěkných prázdninách opět nezmar Stano a dvě etapy pro Elišku a Marušku.
28. 8. - Rumcajsovy míle se běžely letos na Pařezu. Martina se celkově vešla do první desítky (9. v D45A), Tomáš s Pavlem stále především sbírali zkušenosti.
28. 8. - Druhé letošní pětidenní závody - Orienteering Adventure ve Špindlerově Mlýně běžel Stano.
28. 8. - LokoTour 2019 (aneb Severskou výzvu na Severu Čech) absolvoval na začátku srpna Stano a částečně i KubaŠ.
28. 8. -  Na konci července se běželo v Pyrenejích MS v rogainingu. Dominik s Bětkou osmí mezi juniorskými mixy, Honza a Pedro třináctí ve starších veteránech.
24. 7. - Dneska se rozbíhá další ročník BOHEMIE. V atraktivních terénech bude  hledat terčíky i čtveřice našich reprezentantů.
24. 7. - Prázdniny pokračovaly ve Slezsku. Na Grand Prix Silesia nás reprezentovala opět Martina. Po nevydařené první etapě přišla dvě čtvrtá a v závěrečné etapě dokonce třetí místo. Nakonec to stačilo na celkové osmé (D45A).
24. 7. - Tradiční HSH (Botas) cup se letos běžel ve Svratouchu. Mezi téměř půl druhou tisícovkou běžců nás reprezentovala Martina, šestá v H45B, když v první etapě vyběhla bronz.
10. 7. - V Třemošné u Plzně se první červencový víkend běžely první třídenní. Někteří borci dokázali závody skloubit i s MTBO5DAYS 2019 a absolvovali i několik etap na kole. Komorní závody (necelých 400 běžců) ve velmi pěkném a kvalitním terénu, s kameny a především hlubokými rýhami v prostoru loňských štafet potěšily.
První etapa zkrácená (dost krátká) byla mapově spíše jednodušší a tak stačila necelá půlhodinka (s jedinou cca 1´ chybou) k vítězství (H55). Sobotní krátká - druhá etapa (naopak dost dlouhá) byla klenotem závodu, neboť vedla v obtížnějších částech mapy a bylo třeba pekelně se soustředit. I tentokrát jsem rozběhl slušně a po sedmi úvodních "ťukacích" kontrolách jsem byl nejrychlejší. Snížená koncentrace na "jasnou" osmičku a pět a půl minuty v chybě :-) - dvanácté místo. Startuji stíhačku a na osmnáctce jsem opět třetí. Následuje hloupá chyba (4,5´) a rezignace - v závěru chyba za chybou. Šesté místo (skoro 9´ ztráta) a start do třetí handicapové etapy ze čtvrtého místa (ztráty 3,5´, 4,5´, 7´).
Třetí etapa je sice klasika (zkrácená?), ale klasika pro vetoše není moc dlouhá a tudíž šance nic moc. Jedničku jdu na jistotu (na rozdíl od druhého Vorla, který jde přímo a chybuje) a přitom už řeším
volbu na dvojku. Nakonec volím zleva horem a to se ukáže, jako volba rozhodující. Vysupím kopec a pak po cestě valím ke kontrole. Kus před ní vidím překvapivě Radana (zpočátku tomu ani nevěřím) a za chvíli i Vorla. Dvojku razím mezi nimi  a přemýšlím, zda se s nimi kousek svezu. Ani jeden se ale nerozbíhá, a tak odbíhám sám. Na čtyřku jdu opět horem a při odběhu oba potkávám, jak supí zespoda. Technická pasáž (4 - 6) vyšla slušně a se šesti nejrychlejšími mezičasy atakuji i v čele běžícího Pepu Milotu (to ale nevím, neboť ztrácím stále asi 3 minuty). Tady ovšem všechna pozitiva končí. Před výběhem dalším údolím se mi chytá klacek do tkaničky a za boha ho nemůžu vymotat, při dalším postupu kličkuji a dohledávka se taky úplně nezdaří a nejdelší postup mne nakonec ke špici nepřiblíží, ale naopak. Dál už jdu raději opatrně, ale i když před sběrkou udělám neuvěřitelnou minelu (cca 2´), druhé místo celkem (a nejlepší čas v etapě) udržím.
10. 7. - V okolí Plzně se jel MTBO5DAYS 2019. Všechny etapy absolvovali Vašek se Zdeničkou. V kategoriích W21A a M21A obsadili výborné 11. a 15. místo.

3. 7. - Poslední červnový víkend je tradičně vyhrazen pro MČR v rogainingu. Velmi náročný závod postavil KRK pod vedením Honzy Tojnara. Z berounských závodníků letos zbyly pouze dva "superveteráni". Naše cesta už je nahrána...
3. 7. - Cena střední Moravy tentokrát po třech etapách s Martinou na sedmém místě v kategorii D45.
3. 7. - Ve stejném termínu jeli poprvé i Vašek se Zdenkou v Rakousku 6. a 7. kolo Českého poháu v MTBO.
3. 7. - Jedním z nejdůležitějších letošních o-závodů bylo MČR na krátké trati. Naši "Tři veteráni" běželi nedaleko Trutnova v Markoušovicích. Velmi krásné a náročné terény oslovily Stana, Pedra a naši slovenskou akvizici - Martinu. V sobotním semifinále se Martina a Pedro protlačili celkem jasně do finále A (z 25. a 16. místa) mezi třicet nejlepších. Stanovi stačilo 25. místo jen na B finále.

Nedělní finále bylo ještě náročnější fyzicky i mapově, a tak se (alespoň u nás) více chybovalo. Nakonec z toho byla po solidních výkonech tři umístění ve třetí desítce.
3. 7. - ŽPPŽ byl tradičně zakončen štafetami. KLACKY Open se běžely v Řepích. Z našich tří štafet se podařilo do cíle doběhnout bez ztráty kytičky jediné - starší žáci: David, Katka a Matěj byli čtrnáctí.
3. 7. - Žebříček B pokračoval dalšími dvěma závody nedaleko Mariánských Lázní. Naprosto odlišný terén od Doks, ale opět velmi náročný, mapově znovu dost obtížné => krásný orienťák. Ve výrazně menší konkurenci Pedro dvakrát šestý (H55), v neděli Jáchym desátý (H10).
3. 7. - Poslední individuální závod ŽPPŽ byl opět sprint, tentokrát v Libni.
3. 7. - Poslední jarní oblastní žebříček se běžel v Poteplí, takže téměř za rohem. Pořádali Losíci z Mělníka. Velmi zajímavý a poměrně náročný terén, velké vedro, hezké tratě...
3. 7. - U Karlových Varů v areálu Vítkova hora běžel Stano západočeský žebříček -poctivou klasiku.
3. 7. - Na Dnech Kralup nás reprezentoval v kategorii Expertů Stano.
3. 7. - V Proseckém parku pokračoval čtvrtým kolem ŽPPŽ. Ve sprintu se dařilo Katce (D14) a hlavně Tomášovi (H14).
3. 7. - Selská rokle je OB pojem, a právě zde začal prvním a druhým závodem žebříček B. Poněvadž byl spojen i s žebříčkem A, pobíhalo mezi skalami téměř dva tisíce o-běžců.Z jedenácti Lokomotiv se do desítky po oba dny prosadila pouze Terka v D21C.
3. 7. - Třetí závod ŽPPŽ pořádala Pragofka v Krčáku na mapě Hrádek. V soutěžních kategoriích se moc nedařilo a nejlepší Tomáš až na začátku třetí desítky.
3. 7. - Stejný den reprezentovalo trio Kofroňů na oblastním žebříčku v Novém Boru.
3. 7. - V neděli po oblastním mistrovství na klasice běžel Stano další klasiku na Hluboké.

29. 5. - Mistrovství oblasti na klasické trati pořádali Říčanští. Více než tisíc běžců absolvovalo poměrně náročný závod. Ke středočeským medailím bylo opět trochu daleko a tak se do (středočeské) desítky vešel jen Tomáš (7. v H12).