Toto je stránka příznivců a členů oddílu orientačního běhu  
TJ Lokomotiva Beroun

Dnes je  

akualizováno: 24-07-2019

24. 7. - Dneska se rozbíhá další ročník BOHEMIE. V atraktivních terénech bude  hledat terčíky i čtveřice našich reprezentantů.
24. 7. - Prázdniny pokračovaly ve Slezsku. Na Grand Prix Silesia nás reprezentovala opět Martina. Po nevydařené první etapě přišla dvě čtvrtá a v závěrečné etapě dokonce třetí místo. Nakonec to stačilo na celkové osmé (D45A).
24. 7. - Tradiční HSH (Botas) cup se letos běžel ve Svratouchu. Mezi téměř půl druhou tisícovkou běžců nás reprezentovala Martina, šestá v H45B, když v první etapě vyběhla bronz.
10. 7. - V Třemošné u Plzně se první červencový víkend běžely první třídenní. Někteří borci dokázali závody skloubit i s MTBO5DAYS 2019 a absolvovali i několik etap na kole. Komorní závody (necelých 400 běžců) ve velmi pěkném a kvalitním terénu, s kameny a především hlubokými rýhami v prostoru loňských štafet potěšily.
První etapa zkrácená (dost krátká) byla mapově spíše jednodušší a tak stačila necelá půlhodinka (s jedinou cca 1´ chybou) k vítězství (H55). Sobotní krátká - druhá etapa (naopak dost dlouhá) byla klenotem závodu, neboť vedla v obtížnějších částech mapy a bylo třeba pekelně se soustředit. I tentokrát jsem rozběhl slušně a po sedmi úvodních "ťukacích" kontrolách jsem byl nejrychlejší. Snížená koncentrace na "jasnou" osmičku a pět a půl minuty v chybě :-) - dvanácté místo. Startuji stíhačku a na osmnáctce jsem opět třetí. Následuje hloupá chyba (4,5´) a rezignace - v závěru chyba za chybou. Šesté místo (skoro 9´ ztráta) a start do třetí handicapové etapy ze čtvrtého místa (ztráty 3,5´, 4,5´, 7´).
Třetí etapa je sice klasika (zkrácená?), ale klasika pro vetoše není moc dlouhá a tudíž šance nic moc. Jedničku jdu na jistotu (na rozdíl od druhého Vorla, který jde přímo a chybuje) a přitom už řeším
volbu na dvojku. Nakonec volím zleva horem a to se ukáže, jako volba rozhodující. Vysupím kopec a pak po cestě valím ke kontrole. Kus před ní vidím překvapivě Radana (zpočátku tomu ani nevěřím) a za chvíli i Vorla. Dvojku razím mezi nimi  a přemýšlím, zda se s nimi kousek svezu. Ani jeden se ale nerozbíhá, a tak odbíhám sám. Na čtyřku jdu opět horem a při odběhu oba potkávám, jak supí zespoda. Technická pasáž (4 - 6) vyšla slušně a se šesti nejrychlejšími mezičasy atakuji i v čele běžícího Pepu Milotu (to ale nevím, neboť ztrácím stále asi 3 minuty). Tady ovšem všechna pozitiva končí. Před výběhem dalším údolím se mi chytá klacek do tkaničky a za boha ho nemůžu vymotat, při dalším postupu kličkuji a dohledávka se taky úplně nezdaří a nejdelší postup mne nakonec ke špici nepřiblíží, ale naopak. Dál už jdu raději opatrně, ale i když před sběrkou udělám neuvěřitelnou minelu (cca 2´), druhé místo celkem (a nejlepší čas v etapě) udržím.
10. 7. - V okolí Plzně se jel MTBO5DAYS 2019. Všechny etapy absolvovali Vašek se Zdeničkou. V kategoriích W21A a M21A obsadili výborné 11. a 15. místo.

3. 7. - Poslední červnový víkend je tradičně vyhrazen pro MČR v rogainingu. Velmi náročný závod postavil KRK pod vedením Honzy Tojnara. Z berounských závodníků letos zbyly pouze dva "superveteráni". Naše cesta už je nahrána...
3. 7. - Cena střední Moravy tentokrát po třech etapách s Martinou na sedmém místě v kategorii D45.
3. 7. - Ve stejném termínu jeli poprvé i Vašek se Zdenkou v Rakousku 6. a 7. kolo Českého poháu v MTBO.
3. 7. - Jedním z nejdůležitějších letošních o-závodů bylo MČR na krátké trati. Naši "Tři veteráni" běželi nedaleko Trutnova v Markoušovicích. Velmi krásné a náročné terény oslovily Stana, Pedra a naši slovenskou akvizici - Martinu. V sobotním semifinále se Martina a Pedro protlačili celkem jasně do finále A (z 25. a 16. místa) mezi třicet nejlepších. Stanovi stačilo 25. místo jen na B finále.

Nedělní finále bylo ještě náročnější fyzicky i mapově, a tak se (alespoň u nás) více chybovalo. Nakonec z toho byla po solidních výkonech tři umístění ve třetí desítce.
3. 7. - ŽPPŽ byl tradičně zakončen štafetami. KLACKY Open se běžely v Řepích. Z našich tří štafet se podařilo do cíle doběhnout bez ztráty kytičky jediné - starší žáci: David, Katka a Matěj byli čtrnáctí.
3. 7. - Žebříček B pokračoval dalšími dvěma závody nedaleko Mariánských Lázní. Naprosto odlišný terén od Doks, ale opět velmi náročný, mapově znovu dost obtížné => krásný orienťák. Ve výrazně menší konkurenci Pedro dvakrát šestý (H55), v neděli Jáchym desátý (H10).
3. 7. - Poslední individuální závod ŽPPŽ byl opět sprint, tentokrát v Libni.
3. 7. - Poslední jarní oblastní žebříček se běžel v Poteplí, takže téměř za rohem. Pořádali Losíci z Mělníka. Velmi zajímavý a poměrně náročný terén, velké vedro, hezké tratě...
3. 7. - U Karlových Varů v areálu Vítkova hora běžel Stano západočeský žebříček -poctivou klasiku.
3. 7. - Na Dnech Kralup nás reprezentoval v kategorii Expertů Stano.
3. 7. - V Proseckém parku pokračoval čtvrtým kolem ŽPPŽ. Ve sprintu se dařilo Katce (D14) a hlavně Tomášovi (H14).
3. 7. - Selská rokle je OB pojem, a právě zde začal prvním a druhým závodem žebříček B. Poněvadž byl spojen i s žebříčkem A, pobíhalo mezi skalami téměř dva tisíce o-běžců.Z jedenácti Lokomotiv se do desítky po oba dny prosadila pouze Terka v D21C.
3. 7. - Třetí závod ŽPPŽ pořádala Pragofka v Krčáku na mapě Hrádek. V soutěžních kategoriích se moc nedařilo a nejlepší Tomáš až na začátku třetí desítky.
3. 7. - Stejný den reprezentovalo trio Kofroňů na oblastním žebříčku v Novém Boru.
3. 7. - V neděli po oblastním mistrovství na klasice běžel Stano další klasiku na Hluboké.

29. 5. - Mistrovství oblasti na klasické trati pořádali Říčanští. Více než tisíc běžců absolvovalo poměrně náročný závod. Ke středočeským medailím bylo opět trochu daleko a tak se do (středočeské) desítky vešel jen Tomáš (7. v H12).